Geçtiğimiz Ocak ayında trajik bir helikopter kazasında hayatını kaybeden Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant, Los Angeles Polis Departmanı’na dava açmaya hazırlanıyor.

Amerika’nın en ünlü medya sitelerinden TMZ.com’un ulaştığı bilgilere göre içerisinde Kobe Bryant dahil sekiz kişiyi taşıyan helikopter düştükten hemen sonra bölgeye giden Los Angeles Polis Departmanı’ndan 8 şerif yardımcısı olay yerinde bulunan Kobe ve Gigi dahil olmak üzere toplamda 9 kişinin cesetlerinin fotoğraflarını kendi kişisel cep telefonlarından çekiyorlar.

Soruşturma dosyasına hiçbir şekilde girmeyen bu fotoğraflar tamamen şeriflerin kişisel çıkarları için kullanılıyor ve söylenenlere göre şerifler bu fotoğrafları departmandaki birçok meslektaşına gönderiyor.

Olayın ortaya çıkması ise son derece ilginç bir şekilde gerçekleşiyor. Bir şerif yardımcısı bir gün barda otururken etkilemeye çalıştığı kadına Kobe ve Gigi Bryant’ın fotoğraflarından bahsediyor ve bunu duyan barmen, Los Angeles Polis Departmanını arıyor.

Şerif Villanueva konuya el atıyor ve şerif yardımcılarına o fotoğrafları silmeleri halinde kendilerine hiçbir yaptırım uygulamayacağını söylüyor ve izinsiz çekilen bu fotoğraflardan konu medyaya yansıyana kadar ailelerin dahil haberi olmuyor.

Herkesin birbirine göndermesi ile yayılan fotoğrafların son durumu henüz bilinmezken Vanessa Bryant tam da bu yüzden bu fotoğrafın bir şekilde medyaya sızmasından dolayı korku içinde bekleyişini sürdürüyor.

Vanessa Bryant, küçük kızlarının ve internet üzerinde bu fotoğrafı görecek milyonlarca kişinin tepkilerini düşündükçe kendini çok zor durumda hissediyor ve bu yüzden Los Angeles Polis Departmanı ve şerif Villanueva’ya dava açmaya karar veriyor.

Kaynak: TMZ

Mert İşleyen

Maç izler, fotoğraf çeker. Bunları bir araya getir ve paylaşır.

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir