Ufuk Sarıca: “Kazandığımız için mutluyum, gömleklerim için daha da mutluyum”

Basketbol Şampiyonlar Ligi Final 8’te yarı finale yükselmeyi başaran Pınar Karşıyaka’da Koç Ufuk Sarıca açıklamalarda bulundu.

İlk yarıda hata yaptıklarını ancak ikinci yarıda durumu düzelttiklerini aktaran Koç Ufuk Sarıca, mutlu olduklarından da bahsetti.

Koç Sarıca’nın açıklamaları şöyle:

“Maçtan önce ribaundların kritik nokta olduğunu söylemiştim. Özellikle ilk yarıda bu konuda sorun yaşadık ama ikinci yarıda bunu düzelttik. Savunmada muhteşemdik. Çok çeşitli skor üretme kabiliyetleri var. Ortalama 90 sayı atıyorlar. Ama bugün sadece 73 sayı atabildiler. Bu akşam sahada çok savaştık. Asla tembel değildik. Çok mutluyuz.”

Ekibimizden Kemal Rutkay Özcan’ın boyalı alandaki savaşa nasıl hazırlandıklarını ve gömleğiyle alakalı totem sorusunu yanıtlayan Koç Sarıca şu ifadeleri kullandı:

“Öncelikle kazandığımız için mutluyum, gömleklerim için daha da mutluyum. İlk yarıda biraz gergindik özellikle hücum tarafında. Aynı zamanda çok fazla top kaybı da yaptık. Ama ikinci yarıda tüm bunların üstesinden gelmeyi ve işleri yoluna koymayı başardık. İlk yarıda sadece iki üçlük isabeti bulabildik ama ikinci yarıda bunu da düzelttik. Zaman zaman özellikle top kayıplarında çok basit hatalar yaptık. Ama asla pes etmedik ve şu an cuma günü oynayacağımız maçı düşünüyoruz.”

Basın toplantısının son bölümünde Türkçe mesaj veren Koç Sarıca, “Çok mutluyuz. Pınar Karşıyaka ile Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde ilk kez yarı final oynayacağız. Yine bir ilki başardık. Takımca hak ettiğimizi düşünüyorum, sezon başından bu yana ortaya koyduğumuz oyundan dolayı. Bütün takımımı kutluyorum. Taraftarımıza ve camiamıza hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler