Pınar Karşıyaka yarı finalde! #BasketballCL

Basketbol Şampiyonlar Ligi Final 8’in ilk etabında ERA Nymburk ile karşılaşan Pınar Karşıyaka, maçtan 73-84 galip ayrıldı ve yarı finale yükseldi.

ERA Nymburk ilk beşi: Jakub Tuma – Omar Prewitt – Vojtech Hruban – Hayden Dalton – Stephen Zimmerman

Pınar Karşıyaka ilk beşi: Tony Taylor – Sek Henry – Amath M’Baye – DJ Kennedy – Raymar Morgan

Maça boyalı alan ve alçak post’tan bulunan sayılarla başlayan ERA Nymburk, erken safhada skor avantajını elde etti. Temsilcimiz ise yay gerisinden istediği isabetleri bulamadı. Devamında savunmada rakibini daha yakın markaja alan temsilcimiz, kolay atış fırsatı vermezken ribaundlarda da etkili oldu ve skorda öne geçmeyi başardı. Hruban ile skorlar bulan Çekya ekibi, temsilcimizin Amath M’Baye ile olan etkinliğini kıramadı. Yakın geçen ilk çeyrek ise 24-22 ERA Nymburk lehine sonuçlandı.

İkinci çeyrek ilk çeyreğin akışına kıyasla düşük tempoda başladı. Taraflar karşılıklı olarak sayılar bulsa da bu sayıların dakika aralığı oldukça genişledi. Buna bağlı olarak ikinci çeyrekteki skor hacmi de sönük kalırken temsilcimiz Raymar Morgan silahını etkili kullanarak skoru sürükledi. Savunmada gardını düşürmeyen Pınar Karşıyaka, hücumda basit top kayıpları ve ritimden uzak atışların önüne geçemeyince skorda üstünlüğü ele alamadı ve soyunma odasına 41-38 önde girildi.

İkinci yarıya top kayıplarıyla başlayan yeşil kırmızılılar, buna rağmen savunma temposunu düşürmedi ve maçın kopmasına da izin vermedi. Amath M’Baye ve Sek Henry’nin isabetleriyle üreten ve skorda da öne geçen temsilcimiz, Raymar Morgan’ın varlığıyla da hücumlarında alan ve konfor buldu. Hücum ribaundlarıyla etkili olmaya başlayan ve en güçlü silahı ile hayat bulan ERA Nymburk, iki pozisyona çıkan farkı eritti. Karşılıklı basketlerin atıldığı son bölümde son sözü Metecan Birsen söyledi ve mücadelede karar çeyreğine 55-56 önde girdi.

Kader çeyreği yüksek tempoda başladı. Yay gerisinden ve ribaundlarda Metecan Birsen’den kritik katkı alan Pınar Karşıyaka, skoru sürüklemeye devam etti. Sek Henry’den de üçlük katkısı alan temsilcimiz, rakibinin boyalı alanda topla rahat buluşmasına engel olamazken savunma ve ribaundlarda da problemler yaşamaya başladı. Buna rağmen hücumda ritmini yitirmeyen temsilcimiz, psikolojik savaşta da geriye düşmedi ve son iki dakikaya beş sayı önde girdi. Son dakikaya da aynı farkla giren Pınar Karşıyaka, son bölümde ribaundlarda hata yapmazken maç boyunca yaptığı etkili savunmanın meyvesini aldı ve karşılaşmadan 73-84 galip ayrıldı.

Bu sonuçla yarı final bileti alan temsilcimiz, ev sahibi Nizhny Novgorod’u saf dışı bırakan Casademont Zaragoza’nın rakibi oldu.

İstatistik verilerine ulaşmak için tıklayınız


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler