Önümüzdeki sezon Basketball Champions League’de mücadele edecek olan Pınar Karşıyaka’da Koç Ufuk Sarıca, önemli açıklamalarda bulundu.

DHA’ya konuşan Koç Ufuk Sarıca, adının Fenerbahçe Beko ile anılması, transfer hamleleri ve takımının aldığı -1 puanlık ceza hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Tony Taylor ve Sek Henry ile anlaşma sağladıklarını belirten Sarıca, Amath M’Baye, ve DJ Kennedy’nin de takımda kalacağını ancak Semih Erden’in durumunun belirsiz olduğunu söyledi. Deneyimli koç, TBF’nin yanlış kararından döneceğine ise inandığını söyledi.

Açıklamalar şu şekilde:

“İsmimin Fenerbahçe için geçmesini, çeşitli spekülasyonlar yapılmasını doğal karşılıyorum ancak benim Karşıyaka ile devam eden bir kontratım var. Geçen sene tekrar birlikte yola çıkarken bir plan yaptık ve bu doğrultuda ilerliyoruz. Sponsorumuz Yaşar Holding’e, Başkan Turgay Büyükkarcı’ya verilmiş sözlerim vardı.

Geçen sezon ligi uzun süre namağlup lider götüren, puan tablosunda uzatmanın son saniyesinde yenildiğimiz Anadolu Efes’in ardından ikinci sırada, Avrupa’da ise tarihinde ilk kez kupa kaldırmaya çok yakın bir Karşıyaka vardı. Koronavirüs pandemisi hayallerimizi yıktı. Yeni sezonda da aynı şekilde yarışmacı, EuroLeague takımlarını zorlayan, zirveye aday bir Pınar Karşıyaka izlettireceğiz.

Hem Türk basketbolu, hem de Karşıyaka adına isim sponsorumuz Pınar çok önemli bir marka. Pandemi dönemlerinde sözleşmelerde gecikmeler yaşanabilir ama böyle devamlılığı olan bir sponsorumuz varken, diğer takımlar sponsor bulamazken bu ceza inanılır gibi değil. Sabun köpüğü gibi parlayıp iki üç senede ligden çekilen takımları görüyoruz. Geçen sezon ödemelerde sıkıntı çekmedik. Tahkim Kurulu’na yapılan itirazla bu yanlıştan dönüleceğine inanıyorum.”


Kaynak: DHA

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

1 Comments

  1. volkan kasal - 04/07/2020

    Sayın Sarıca devamlılığı olan bir sponsor olması demek cezai işlem uygulanmayacak anlamına gelmez.Yöneticilerin Federasyon ile iletişim içerisinde olması gerekirdi.Federasyon daha önce mutlaka uyarı yapmıştır bana göre.

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir