Pınar Karşıyaka, Türkiye Basketbol Federasyonu’nun verdiği puan silme cezasına itirazda bulunacağını açıkladı.

Bugün toplanan Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu, 2020/21 sezonu mali denetim ve lisans başvurularını değerlendirirken aldığı karar sonrası Pınar Karşıyaka, Galatasaray Doğa Sigorta ve Beşiktaş Sompo Sigorta’ya 1 puan silme cezası verdiğini açıklamıştı.

Önümüzdeki sezon için aldığı bir puan silme cezası sonrası sosyal medya hesaplarından açıklamada bulunan İzmir ekibi, sponsorluk sözleşmelerinin henüz imzalanmamış olmasından kaynaklı verildiği belirtilen cezaya ilişkin olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na gerekli itirazların yapılacağını belirtti.

Yapılan açıklama şu şekilde:

”Türkiye Basketbol Federasyonu’nun bugün gerçekleştirmiş olduğu yönetim kurulu toplantısında Mali Denetim Esasları Yönergesi çerçevesinde sunulan evraklarda, gelecek sezonun gelirlerine ilişkin eksik görülmesinden kaynaklı olarak takımımıza aşağıda paylaştığımız karar ile -1 puan ceza verildiği açıklanmıştır.

Geçmiş iki sezona ilişkin mali denetimler, gelir ve gider dengelerinin tamamı yönergeye uygun şekilde yapılmış ve bildirilmiş olmakla birlikte gerek mali kurul gerekse hukuk kurulu tarafından uygunluğu onanmış ve Ulusal Lisans hakkı verilmiştir. Ancak önümüzdeki sezona ilişkin sponsorluk sözleşmelerinin henüz imzalanmamış olmasından kaynaklı verildiği belirtilen cezaya ilişkin olarak, Türkiye Basketbol Federasyonu Tahkim Kurulu’na gerekli itirazların yapılacağını öncelikli olarak belirtmek isteriz.

20 yılı aşkın süredir desteği süren sponsorumuz Pınar’ın vermiş olduğu niyet mektubunun ilgili kurul tarafından kabul görmemiş olması üzücü ve kabul edilemez bir durumdur.

Konunun takipçisi olacağımızı tüm Karşıyaka camiasına ve basketbol kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Metehan Metin Cetin

Basketbol sevdalısı bir genç. İletişim: [email protected]

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir