Her şey Joey Dorsey’in 20 Temmuz’da Houston Rockets ile resmi olarak anlaşmasıyla başladı. Oyuncunun bağlı olduğu Octagon Basketball’dan Giorgios Dimitropoulos her menajer gibi oyuncusunu tebrik etti, gerekli RT’leri yaptı. Ancak hemen ardından atmaya başladığı twitler ile hedef tahtasına, Dusan Ivkovic’in de menajeri olan, Misko Raznatovic’i koydu. Öyle ki Raznatovic ile beraber iş yapan bir isime “PALYAÇO!” dahi dedi. Dilerseniz o twitlerle başlayalım;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Joey için harika bir gün, NBA’e dönüyor. Ancak Avrupa basketbolu için kötü bir gün. Valencia’lı, Moises adında bir PALYAÇO, Joey Dorsey’i Misko Raznatovic’in menajerliğine alamadı. Joey’e , Misko’nun, Efes’i ve Dünya basketbolunun yarısını kontrol ettiğini söylese de, işi beceremedi. Böyle insanların oyuncularla sanki 4 yaşındaymış gibi konuşmaları gerçekten ilginç. Bize ilk olarak Efes’in Lasme ile imzalayacağı bilgisi geldi. Krstic, Efes’in ihtiyacı olduğu tarzda bir oyuncu değildi, Joey’e “Menajerini değiştir ve Efes’e gel, teklifin hazır” denildi. Ve ardından Kristic ile anlaştılar, Joey’e şöyle dediler; “Anlaşmayı kaçırdın, senin yerine Krstic ile imzalandı”. Misko, basketboldan anlamayan bir adamı kullanıyor.. Moises mıdır nedir.. Oyuncular, SAÇMA SAPAN ŞEYLERDEN UZAK DURDURUN! Benden yaşça küçük biri tarafından “çocuk” olarak hitap edilmiştim. EUL’de üst seviye bir koçun, avukat oğlu olarak başlamak, O’nu elbette çabuk geliştirdi. Petar Ivkovic menajerlik işine başlamıştı ve avukata ihtiyacı vardı. Petar işi çabuk durdurdu ve Misko, Ivkovic ismini sürekli kullanmaya devam ediyordu. Bay Ivkovic, ilk günden itibaren Dorsey olayından haberdardı ve Misko’nun her dediğinin %100 DOĞRU OLMADIĞINI, O’nu kontrol edemeyeceğini belirtti. Bay Ivkovic’e güveniyorum ve Misko’nun tavırlarının O’nu bağladığını düşünmüyorum. Bu yüzden oyuncuları bir konuda uyarmak kötü bir fikir değil, bir palyaço onlara “Ivkovic’i kontrol ediyoruz” diyebilir. Bu hiç doğru değil, bu hiç geçerli değil. Palyaço diyorum, bir adam menajer olmamasına rağmen bir menajer için çalışıyor, kontratlara karar veriyor, koçları kontrol ediyor, haksız mıyım ? Joey’e söyledikleri aynen şöyleydi; “Menajerini değiştirebilir misin öğrenmemiz lazım. Senin için 2 yıllık 2.4 milyon $ bir teklifimiz var, ancak menajerini değiştirirsen.” Ardından, Kristic ile zaten anlaştıkları için (CSKA’nın resmi olarak ayrılmasını bekliyorlardı), şu mesajı yolladılar, “Wow, Anlaşmayı kaybettin!” Fiba kuralları değiştirilmeli, pratikte menajeri temsil eden birilerinin oyuncularla görüşmesini engellemek imkansız. Ancak bir menajerin “Ben X koçu temsil ediyorum veya X koçu kontrol ediyorum, eğer anlaşmayı istiyorsan, bizimle imzalamalısın” demesiyle öteki arasında ince bir çizgi var. Bu piyasada 17 yıl geçirmiş biri olarak, bu yaptıkları benim açımdan yasal değil. Bu hikayenin ne Efes ile ne de Bay Ivkovic ile bir alakası yok. Onlar bize karşı her zaman saygılı oldular, sorun diğerlerinde.” Bu açıklamalara cevap aynı gün Misko Raznatovic’ten geldi;  

 

“Tüm Avrupa bu olaya fazla ilgi gösterdi, haklılar, ancak bu çok gereksiz bir şeydi. Bu arada BAY Dimitropoulos ve Ocrygon Avrupa’yı bu transferden dolayı tebrik ediyorum. Umarım bu iyi iş ve başarı, olgunlaşmasını sağlar. Hiç kimseye, tanımadığınız birine, palyaço demek hiç doğru değil. Ayrıca bu yaptığı O’na düşman kazandırdı ve hitap ettiği kişiyi palyaço olmadığını göstermesi için motive etti.”

20 Temmuz’da oldukça sert geçen bu atışma, dün akşam da kaldığı yerden devam etti.  

 

 

“Cevabının  “Herkes Efes’in Dorsey’e teklifi olmadığını biliyor” olduğunu duyuyorum.

[15/06 22:56] Joey Dorsey: Misko bana Efes’in O’na geldiğini ve Dorsey’i bize getir dediğini söyledi. Bana hemen imzalayabileceğimi ve rakamın 2.4, hatta daha fazla bile olabileceğini söyledi.

[21/06 10:55] Joey Dorsey: Misko’nun adamlarından birisi bana yazıp duruyor, Efes ve Rusya için ne kadar para istediğimi soruyor. O’na menajerimin bu konuyla ilgilendiğini söyledim ancak hala bana yazıyor. Bana, menajerimi değiştirip değiştiremeyeceğimi, ona göre iyi tekliflerin olduğunu söylüyor.

Misko işinde çok başarılı, şüphe yok. Peki ya etik? O konuda da şüphe yok. Kırmızı çizgileri geçmesi için bir palyaço kullanıyorsun ve elbet bir gün biri sesini çıkaracak.”

Sertlik dozajı hiç düşmeyen Dimitropoulos’a, Misko Raznatovic cephesinden gelen yanıt ise şöyle oldu;

 

 

 

“Her şey çok basit. Avrupa’da tanınmış bir koç ile bağlantı kurarsın ve o sana EL’de 40 oyuncu ve draft edilmiş 5 oyuncu temsil etmeni sağlar. Avrupalı bir koçun bağlantısı olmadan, Belgrad’da oturarak 3 yılda NBA’e 12 oyuncu draft ettirmek, o imkansız. Bu kadar basit 🙂 Her neyse, böyle bir şeyi açıklamaya çalışarak hata yaptım. Ben yoluma devam edeceğim, tüm Avrupa sonuçları biliyor 🙂

[email protected]:

-Moises: Yunanistan’daki menajerin yalan söyleyip duruyor. Güya ben sana Efes’in sana 2 yıllık 2.4 milyon dolar teklif ettiğini söylemişim. Baya iyi bir hayal gücü var.

-Dorsey: Hahahahha çılgınca… O’na sadece seni başka bir menajer için bırakabilirim dedim.. Wow

Cohen ve Dorsey arasında geçen bu son RT benim son hamlemdi. Artık herkes Efes’in Dorsey’e teklif götürmediğini görebilir.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir