Turkcell’den tüm kadın milli takımlarına destek!

Uzun süredir Türk basketboluna destek veren Turkcell, iki senelik yeni anlaşma çerçevesinde A Milli Kadın Basketbol Takımı’nın yanı sıra kadın milli takımlarının tüm kategorilerine de ana sponsor oldu.

Turkcell’in desteğinin önemli olduğuna değinen TBF Başkanı Harun Erdenay, ”Son yıllarda A Milli Kadın Basketbol Takımımız FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonalarında, Olimpiyatlarda ve FIBA Kadınlar Dünya Şampiyonası’nda elde ettiği başarılarla ülkemize ve çok sayıda gencimize ilham kaynağı oldu. 2017 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyatlar hazırlıklarımız devam ederken Turkcell’in desteğiyle bu takımın sahaya daha güçlü çıkıp hepimizi tekrar gururlandırarak Rio Olimpiyatları’na gideceğine inanıyorum. Turkcell’in sponsorluğuyla yalnız A Milli Kadın Takımımız değil, gelecek nesiller de bu destekten faydalanacak.” ifadelerini kullandı.

Sponsorluk anlaşmasıyla ilgili konuşan Turkcell Genel Müdür Kaan Terzioğlu ise, ”Türk Basketboluna 2002’den bu yana destek olan Turkcell, yeni dönemde kadın basketbolunun da yanında olacak. Londra 2012’de dünyanın en iyi beşinci takımı olarak bizlere büyük bir mutluluk yaşatan A Milli Kadın Basketbol Takımımıza ana sponsor olmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Elbette işbirliğimiz kapsamında Türk kadın basketbolunun geleceği olan ümit, genç ve yıldız takımlarımıza da destek vereceğiz. Ülkemizde basketbol tutkusunun kazanılmasında önemli bir rol oynayarak övünç kaynağı olan kadın basketbolcularımıza Olimpiyat yolunda başarılar diliyorum.” şeklinde konuştu.

2017 FIBA Avrupa Şampiyonası Elemeleri kapsamında mücadele ettiği gruba iyi bir başlangıç yapan ve oynadığı ilk üç karşılaşmadan da galip ayrılan A Milli Kadın Basketbol Takımı, gruptaki dördüncü maçında 24 Şubat’ta saat 19.00’da Tel Aviv’de İsrail ile karşı karşıya gelecek. TRT Spor’dan canlı olarak yayınlanacak mücadeleyi takip eden ve maç esnasında üzerilerine giydikleri kırmızı giysilerle çektirdikleri fotoğrafları #KırmızıGiydim hastaghiyle @TBForgtr Twitter hesabını da etiketleyerek paylaşan beş şanslı taraftar, imzalı milli takım formalarından birine sahip olma şansını yakalayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler