Tofaş Mustafa V. Koç Spor Salonu hizmete açıldı

Önümüzdeki sezon Spor Toto Basketbol Ligi’nde mücadele edecek Tofaş, yeni sezona yeni bir salonla giriyor.

Koç Holding ve Tofaş’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenen ancak bu yılın Ocak ayı içerisinde hayata gözlerini yuman Mustafa Vehbi Koç’un ismini taşıyan yeni salon, sadece bir basketbol salonu olmaktan ziyade voleybol ve masa tenisi gibi sporlar için de kullanılabilecek modern bir spor kompleksi olarak hizmet verecek.

Bugün açılışı yapılan salon hakkında konuşan Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, “Mustafa V. Koç’un spora verdiği değerin gelecek nesillere aktarılacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum. Bu donanımlı spor salonunun Topluluğumuz ve Koç Ailesi için duygusal bir önemi de bulunmaktadır. Sevgili ağabeyimin sportmen kimliğinin burada yaşatılmasından ve spora verdiği değerin gelecek nesillere aktarılacak olmasından büyük bir mutluluk duyuyorum.” ifadelerini kullandı.

Tofaş Spor Kulübü Başkanı Okan Baş ise, “Tofaş’ın basketbola bir sosyal sorumluluk projesi gözüyle bakmasında 43 yıl boyunca görev yapmış tüm başkanların derin izi var. Türkiye’de basketbola sürdürülebilir başarılar sağladık. Oyuncu yetiştirmede önemli rol üstlendik. Bu çatı altında pek çok yıldız sporcu ve spor profesyonelleri yetişti. Ülkemiz genelinde spor kültürünü ve çağdaş basketbol eğitimini model olacak şekilde yaymak için çaba gösterdik. Bursa’yı ülke basketboluna yeni yıldızlar yetiştiren bir basketbol kenti yaparak sahip olduğumuz mirası daha ileriye taşıyacağız. Mustafa V. Koç Spor Salonu da bu misyonun son halkası olarak hizmet verecek.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler