Ergin Ataman: ”30 Eylül sonrası TBF karar verecek”

Bu yaz Brezilya’da düzenlenecek olan Rio Olimpiyatları için Türkiye’yi çalıştıran koç Ergin Ataman geçtiğimiz günlerde AA Muhabirine önemli açıklamalarda bulundu.

Rio’ya katılmak için çok ciddi rakipler ile mücadele edeceklerini vurgulayan Ataman: ”12 kişilik kadroyu belirleyip tarihte ilk kez olimpiyatlarda mücadele etmek için çalışacağız. Çok ciddi rakiplerimiz var. Kanada çok kapasiteli bir ekip ve birçok NBA oyuncusuna sahipler. Karşı grupta da Fransa en ciddi rakip olarak gözüküyor. Onlara geçen sene Avrupa Şampiyonası’nda kaybetmiştik. Onların da önemli bir kadrosu var. Parker,Diaw, De Colo çok önemli oyuncular. ” ifadelerini kullandı.

Milli takım ile olan sözleşmesinin Eylül ayının sonunda biteceğini vurgulayan Ergin Ataman: ”Şu an için Galatasaray Odeabank ile A Milli Erkek Basketbol Takımı’nı aynı anda çalıştırmaya devam edeceğim. Milli takım ile olan sözleşmem Eylül sonunda son bulacak. O zamana kadar bir değişiklik yok. 30 Eylül sonrası bu takımın başına kimin geçeceğine Türkiye Basketbol Federasyonu karar verecek. 2017 Avrupa Şampiyonası’nın Türkiye’de düzenlenecek olması çok önemli bir avantaj. Bu takım ile burada başarılı olacak hocayı yine Türkiye Basketbol Federasyonu belirleyecek.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Anadolu Ajansı

2 YORUMLAR

  1. Bu sözlerden Ergin hocanın GS’da devam edeceği anlaşılıyor. Hayırlısı olsun. Milli takıma gelince gençlere şans tanıyacak bir yapılanmaya, uzun vadeli planlamaya ihtiyacımız. Aydın Örs’ü koç ya da GM olarak milli takımın başında görmek isterim.

  2. A Milli Takımın başına geçecek kişide aranan birinci özellik menajer diasporası ile iyi ilişkileri olmasıdır. Yeni isim düşünürken bu önceliği göz önüne almak lazım….

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler