Geri1 of 4

I

Düzenleme: Emre Uzundağ, TrendBasket


THY EuroLeague’de 18 yıl aranın ardından Final Four’a kalan Anadolu Efes’te sezonun yıldızı Vasilije Micic, hislerini TrendBasket’e aktardı.

Bu sezon başında tarifsiz Zalgiris Kaunas macerasının ardından Anadolu Efes’e katılan ve sezonun yıldızlarından biri olan Vasilije Micic, Sırp basketbol dünyasında büyük beklentilerle izlenen ve birçokları tarafından “Yeni nesil Teodosic” olarak adlandırılan bir isimdi.

Bu beklentilerin en büyük karşılığını bu sezon 18 yıllık aranın ardından Final Four’a kalan Anadolu Efes’te Shane Larkin’le birlikte takım liderliğini paylaşarak verdi. Birçoklarının MVP adaylarından biri olan Vasilije Micic, Svetislav Pesic, Sarunas Jasikevicius gibi Avrupa basketbol otoritelerinin saygı duyduğu isimlerle ve Türkiye’de de geçmişte Türk basketbol tarihinin en elit oyun kurucularından biri olan ve günümüzde de en saygı duyulan koçlardan biri olan Orhun Ene ile çalıştı.

Her sezon büyüyerek yoluna devam eden, Efes taraftarının ve Koç Ergin Ataman’ın zaman zaman hem çok kızdığı hem de en sevdiği isimlerden olan Micic ile Anadolu Efes’in Final Four medya gününde konuştuk.

Sezonun hikayesini, Final Four’u, Koç Ergin Ataman’ı ve kendisini konuştuğumuz Vasilije Micic, hislerini çok içten bir şekilde TrendBasket’e aktardı.

Sözü kendisine bırakıyoruz:

Geri1 of 4

I

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir