Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


THY EuroLeague Final Four’da ikinci etap yarın başlarken yarı finalde elenen Zalgiris Kaunas, CSKA Moskova karşısında üçüncülük maçına çıkacak. Zalgiris’in guard oyuncusu Vasilije Micic, basına açık antrenmanda TrendBasket’e özel bir röportaj verdi.

  • Dün akşam Final Four Yarı Finali’nde son Avrupa şampiyonuyla karşı karşıya geldiniz. Nasıl bir maç oldu?

”Harika bir deneyimdi. Normal sezon içerisinde de iki kez karşılaşmıştık. Bu karşılaşmalardan bir tanesini kazanmış bir tanesini kaybetmiştik fakat dünkü karşılaşma, bu maçlardan tamamen farklıydı. Normal sezon veya playoff maçlarıyla bağlantılı bir şey değildi, sadece tek maçtan oluşuyordu. Avantajlı olduğumuz durumlar oldu fakat birkaç hata yaptık. Onları yapmamamız gerekiyordu.”

  • Yarı Final maçı oldukça çekişmeliydi, bazı yerlerde skorda başa baş gittiniz. Maçın bu kadar rekabetli geçmesi takım olarak beklediğiniz bir şey miydi?

”Evet, böyle bir maç bekliyorduk. Çünkü Fenerbahçe’ye karşı oynadığımız her maç bu şekilde çekişmeli geçiyor. Karşılaşmanın son beş dakikasına kadar oyunun içerisindeydik fakat mücadelenin sonunda kazanmak için yeterli olmadı.”

  • Peki CSKA Moskova karşısında oynayacağınız üçüncülük maçı hakkında ne düşünüyorsunuz? Nasıl bir maç sizi bekliyor?

”Bu maç bizim için final maçımız gibi olacak. Burada olmak bizim için gerçekten önemli. Sahada kaldığımız her bir dakikanın bizim için önemi var çünkü sürekli  bir deneyim kazanıyorsunuz. Son maçımızda nasılsak bu karşılaşmada da öyle mücadele edeceğiz. Üçüncülük maçı için hazır olacağız.”

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir