TB ÖZEL | Brad Wanamaker: “Kostas Sloukas bize bütün sezon liderlik etti”

THY EuroLeague Final Four 2018’de Fenerbahçe Doğuş ile Real Madrid arasında oynanacak final karşılaşmasının öncesindeki basına açık antrenmanda Fenerbahçe’nin yıldız oyun kurucusu Brad Wanamaker TrendBasket’e konuştu.

Kariyerindeki ilk EuroLeague finali bu. Nasıl hissediyorsun? Heyecanlı olduğunu biliyorum ama ne kadar heyecanlısın?

Çok heyecanlıyım. Kelimelere dökemiyorum. Hayatınız boyunca en üst seviyede şampiyonluk elde edebilmek için çalışıyorsunuz. Burada olmak gerçeküstü bir his. Her anının tadını çıkaracağım.

Brose Bamberg, Darüşşafaka, Fenerbahçe Doğuş… Kariyerinin bu noktasında seviye atladığını görüyoruz. Seviye olarak yukarı çıkınca ne değişiyor?

‘Daha iyi bir oyuncu olmak’ demek istiyorum. Kariyerimde birçok harika takımda bulundum. Etrafımda kazanan bir zihniyet oldu. Birçok muazzam koçla çalışabildim. Şu anda da Fenerbahçe’deyim ve beni Final Four’da bulunduğum bir pozisyona soktular. Benim için harika. Bu takımla ve bu koçla burada olduğum için mutluyum.

Harika oyuncular ve harika koçlardan bahsettin; ben harika oyuncular kısmına değinmek istiyorum. Koçun söylediği şekliyle takımın lideriyle, Kostas Sloukas’la birlikte oynarken ondan kaptığın temel şey ne?

Onun nasıl oynadığını izliyorum. Kendi hızında oynuyor. Asla kontrolü kaybetmiyor, takımı ve tempoyu kontrol ediyor. Uzun süredir buralarda. Birçok Final Four gördü ve üç şampiyonluğu var. Kazanmayı biliyor. Onu izleyip, ne yaptığını gözlemliyorum. Bize bütün sezon liderlik etti ve bize liderlik etmesi için bir maçımız daha var.

Sezon başında içinde bulunduğun ortama alışmakta zorlanıyor gibiydin; sezonun ikinci yarısında ise çok daha iyi oynuyorsun. Koç her zaman agresif olmanın öneminden bahsediyor. Sence bu ne kadar önemli?

Çok önemli. Oyun kurucular olarak savunmanın ilk hattısınız ve takımı hücuma çıkarıyorsunuz. Takımda bu agresiflikten çokça var ve bizim için önemli olan da olabildiğince agresif olup, takımı harekete geçirmek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler