TB ÖZEL | Sergio Scariolo: ”Basketbol kültürüne sahip, rekabetçi ve karşılıklı saygı duyan iki takım karşılaşması her zaman zevkli olur”

Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


Bu akşam Türkiye karşısında FIBA Dünya Kupası Elemeleri’nin son maçına çıkacak olan İspanya’da Başantrenör Sergio Scariolo ile TrendBasket olarak bir röportaj gerçekleştirdik. Tecrübeli koç, elemelerden NBA’de mücadele eden İspanyol oyunculara kadar düşüncelerini aktardı.

  • Bugün Türkiye ile karşılaşacaksınız. Türkiye ile ilk karşılaşmanız zorlu geçmişti. Bu maç hakkındaki görüşleriniz neler?

”Çok zor geçeceği kesin. İlkinden daha zor olacak çünkü ilk maçta oynayan ana oyuncularımızın bir çoğu bu maçta forma giyemeyecek fakat aynı zamanda kaliteli, basketbol kültürüne sahip, rekabetçi ve karşılıklı saygı duyan iki takım karşılaşması her zaman zevkli olur. Her zaman değil aslında çünkü istatiksel olarak baktığımızda çok sert defans yapan iki sert takım, karşı tarafın kolay sayı bulmasına izin vermiyor.”

  • Dünya Kupası’nda Türkiye ile eşleşmek ister misiniz?

”Hayır, istemeyiz fakat Türkiye ile eşleşmezsek Sırbistan, Fransa, Arjantin veya Kanada ile eşleşeceğiz. O noktada kiminle aynı gruba düştüğünün veya eşleştiğinin pek bir önemi yok çünkü her takımla oynaması zor.”

  • Son olarak NBA’de oynayan İspanyol oyuncular hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

”Öncelikle Marc Gasol ve Serge Ibaka ile başlamak istiyorum çünkü onlar benim takımımdalar. Onların takımımda olmasından ve onlara koçluk yapmaktan çok memnunum. Ricky adına da çok mutluyum çünkü iyi bir sezon geçiriyor. Josè Calderón ve Juancho Hernangomez de aynı şekilde iyi gidiyor. Willy ve Abrines inişli çıkışlı bir sezon yaşıyor fakat Willy’nin takımı play-offlara kalırsa önemli bir role geçeceğine ve takımına maçlar kazandıracağına inanıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler