TB ÖZEL | Berk Uğurlu: ”Dünya Kupası kadrosunda yer almak hayallerimi süslüyor”

Röportaj: Dilara Durmuş, TrendBasket


İspanya karşısında grup liderliği için son mücadelesini verecek olan A Milli Takımımızdan Berk Uğurlu ile TrendBasket olarak bir röportaj gerçekleştirdik. Kamp sürecinden Pınar Karşıyaka’nın koç kararına kadar birçok konuya değindik.

  • Öncelikle kamp nasıl geçiyor?

”Slovenya maçında amacımız o maçı kazanmaktı, şimdi ise grup liderliği için bir diğer maça çıkacağız. Kamp olarak çok olumlu bir etki var. Şu anda İspanya’da bulunduğumuz ortam da çok güzel. Söylediğim gibi yarın da birincilik maçı için İspanya’yla oynayacağız. Heyecan verici.”

  • İspanya maçı hakkında ne düşünüyorsun? Her iki takımda da birçok genç oyuncu var. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?

”İspanya sonuç olarak çok kaliteli, ekol bir takım. Kendi evlerinde de seyircileri önünde çok iyi oynuyorlar. Biz de onları kendi sahamızda yendik ve bunu deplasmanda yaparak grubu birinci olarak bitirmek istiyoruz. Çok zor bir maç olacak. Biz de genç bir takımız onlar da genç. İyi bir mücadele olacak diye düşünüyorum.”

  • Peki Dünya Kupası kadrosunda yer almak hayallerini süslüyor mu?

”Tabii ki süslüyor. Sonuçta Dünya Kupası’na gitmek, her zaman nasip olmuyor bir oyuncu için. Biz de ilk defa direk gidiyoruz. Bu durum inanılmaz gurur verici. Ben de orada bulunmak ve ülkemi temsil etmek isterim.”

  • Koç Ufuk Sarıca ile çalışmak nasıl biraz bahseder misin?

”Ufuk abi çok disiplinli biri ve sahada her zaman %100’ünüzü vermenizi istiyor. Onunla çalışmak çok keyif verici.”

  • Pınar Karşıyaka’ya dönelim. Koçluk koltuğuna yeni bir isim geldi: Dirk Bauermann. Bu değişim hakkındaki görüşlerin nelerdir?

”Sonuçta ligin ikinci yarısında bir değişikliğe gittik. Bence tamamen bütün sistem değişecektir. Hocayla da yaklaşık iki gün önce konuştum. O da çok disiplinli bir antrenör. Bütün sistem değişecek ve daha çok savunma ağırlıklı bir antrenör olduğu için biz de savunmaya ağırlık vereceğiz diye düşünüyorum.”

  • TrendBasket olarak yaptığımız GM anketinde En İyi Yerli Oyuncu kategorisinde üçüncü sırada yer aldın. Birçok GM hakkında olumlu sözler sarf etti. Bunu nasıl değerlendiriyorsun?

”Bu sene ligde çıkış yapmış olan yerli oyunculardan bir tanesiyim. Çok daha özgüvenli oluyorum. Bunu istatiksel olarak da gösterdim. O yüzden çok mutluyum. Ligin geri kalanında da bunu devam ettirip aynı ivmeyi korumak istiyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler