Julius Erving, tarihin en skorer üçüncü oyuncusu oluyor!| # NBA tarihinde 26 Şubat

Yıllardır dünyanın en gözde basketbol ligi olan NBA’de gün geçmiyor ki yeni ve akıllardan silinmeyecek olaylar yaşanmasın.

Bu ihtişamlı ligde her gün birbirinden farklı oyuncular ve koçlar inanılması güç rekorlara imza atıyor. NBA resmi sitesi de yıllardır gelişen bu olayları listelemek ve günü gününe daha erişilebilir hale getirmek için bir liste hazırlayarak basketbol tutkunlarıyla paylaştı.

Biz de elimizden geldiğince bu olayları sizlere hatırlatarak tarihte ufak çaplı bir gezintiye çıkacağız. Günümüz, geçmişten beslenerek geleceğe yol alır diyerek tarihte ve basketboldaki neden-sonuç ilişkilerini kurmaya çalışacağız.

İşte NBA tarihinde 26 Şubat!

[tps_title]

26 Şubat 1985

[/tps_title]

Philadephialı Julius Erving, Orlando’ya 116-97 mağlup oldukları maçta Elvin Hayes’i (27.313 sayı) geçerek NBA tarihinin en fazla skor üreten üçüncü oyuncusu oldu.

reddit.com

[tps_title]

26 Şubat 2002

[/tps_title]

Kings’in Utah’ı 107-81 mağlup ettiği maçta beş dakika süre alan Sacramento oyuncusu Chucky Brown, 12. NBA takımında forma giyerek NBA rekoru kırdı.

[tps_title]

26 Şubat 2012

[/tps_title]

61. All-Star maçında Batı Karması, Doğu Karması’nı 17.125 seyircinin önünde Orlando’da 152-149 mağlup etti.

ORLANDO, FL – FEBRUARY 26: Kobe Bryant #24 of the Western backs down LeBron James #6 of the Eastern Conference All-Stars Conference All-Stars during the 2012 NBA All-Star Game on February 26, 2012 at the Amway Center in Orlando, Florida. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and/or using this photograph, user is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Mandatory Copyright Notice: Copyright 2012 NBAE (Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images)

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler