TrendBasket olarak #evdekal dediğimiz coronavirüs sürecinde başlattığımız Karantina Günlükleri serisinin dördüncü konuğu Alba Berlin’in guardı Peyton Siva oldu.

Serinin ilk üç röportajında Darüşşafaka Tekfen’den Berk Demir‘i, Golden State Warriors’ın sosyal medya sorumlusu Karen Rammingi ve Galatasaray Doğa Sigorta koçu Ertuğrul Erdoğan’ı ağırlamıştık.


Bir sporcu olarak karantina sürecini nasıl geçiriyorsun?

“Ailemle bolca zaman geçirip güvende kalmaya çalışıyoruz. Evde egzersizler yapmaya çalışıyorum, kondisyon bisikletime biniyorum ve kardiyo yapıyorum.”

Evden antrenmanlara ve egzersizlere devam ederken en çok nelere dikkat ediyorsun?

“Özellikle kilomu belli bir seviyede tutmaya odaklanıyorum ayrıca düzenli olarak kardiyo yapıyorum. Henüz sezonumuz iptal edilmediği için formumu korumaya çalışıyorum çünkü tüm gün oturmak ve bu şekilde formumuzu kaybetmek çok kolay.”

ballineurope.com

Bu süreçte kulüp ve oyuncularla nasıl iletişim sağlıyorsunuz?

“Tüm herkesle iletişim halinde olduğumuz bir grubumuz var. Ayrıca bir takım toplantısı düzenleyeceğimiz zaman ‘zoom’ uygulaması üzerinden yapabiliyoruz.”

Salgın süreci hakkında farklı kulüplerde oynayan EuroLeague oyuncularıyla sohbet ediyor musunuz?

“EuroLeague’de farklı takımlarda forma giyen birçok oyuncu ile konuştum. Farklı takımlarda forma giyen belli oyuncularla gayet iyi ilişkilerimiz var.”

Son olarak karantina sürecinde genç basketbolculara neler önerirsin?

“Bu süreçte onlara top hakimiyetlerini geliştirmeyi, mümkünse şut çalışmayı ve core egzersizleri yapmalarını öneriyorum.”

 

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir