TB ÖZEL | Berk Demir: “Hiçbir şey takım olarak sahada yapılan idmanların yerini tutmuyor” – Karantina Günlükleri #1

TrendBasket olarak #evdekal dediğimiz coronavirus salgını süreçte salonlarda bulunamasak da basketbolseverlere ulaşmayı evlerimizden sürdürüyoruz.

Karantina Günlükleri adlı mini röportaj serimizde basketbol dünyasından isimleri sizlerle buluşturacağız. İlk konuğumuz Darüşşafaka Tekfen oyuncusu Berk Demir.

Darüşşafaka Tekfen forması altında ikinci sezonunu geçiren Berk Demir, bu sezon takımıyla birlikte Kupa 2’de Top 16 oynama şansı yakaladı. 24 yaşındaki forvet, coronavirus salgını nedeniyle Belgrad’da seyircisiz oynanan Darüşşafaka Tekfen – Segafredo Virtus Bologna maçında da sahadaydı.


Bir sporcu olarak karantina sürecin nasıl geçiyor?

“Karantina sürecim şu an dünyadaki ve Türkiye’deki gelişmeleri takip ederek geçiyor. Tabii ki çok yoğun geçen bir sezondu. Sporcu olarak o kadar yoğunluktan bir anda eve kapanmak ilk başta garip geldi ama imkânı buna el veren herkes mecbur. Ben de bunu uygulamaya çalışıyorum. Ev içerisindeki uyulması gereken kurallara hep birlikte özen gösteriyoruz benim ve ailemin sağlığı adına. Kendime zaman ayırarak geçiyorum, film izliyor ve kitap uyuyorum. Evde nasıl vakit geçirilirse o şekilde günlerimi geçirmeye çalışıyorum.”

Evden çalışma konusunda nelere dikkat ediyorsun?

“Tabii ki hiçbir şey takım olarak sahada yapılan idmanların yerini tutmuyor, tutmayacak. Ama kondisyonerimizin hepimize evde uygulamak için gönderdiği uygulamaları yapıyorum her gün. Bir şekilde vücudumu hazır tutmaya çalışıyorum. Sürecin ne kadar uzun olacağı belli değil ama bu tarz egzersizleri evimde uyguluyorum.”

Kulüple ve takım arkadaşlarınla iletişimi nasıl sağlıyorsunuz şu süreçte?

“Hepimizin içinde bulunduğu bir Whatsapp, mesajlaşma grubumuz var. Her gün irtibat hâlindeyiz. Sadece corona değil, her konuyla alakalı konuşuyoruz orada. Her gün irtibat durumundayız. Gerektiğinde tabii görüntülü arama seçeneklerini kullanıyoruz, telefon görüşmeleri yapıyoruz. Kulüple ise, Selçuk (Ernak) ağabey ile de sürekli konuşuyoruz. Daha dün telefondaydık. Kulüp görevlileri, genel menajer, idari menajer… Herkes birbiriyle irtibat hâlinde.”

Her şey bittiğinde yaşayacağınız toparlanma süreci hakkında neler söylersin?

“Bu belirsizlik süreci tabii ki A’dan Z’ye herkesi yıpratıyor. Belirsiz bir durumda beklemek çok zor. Sonrasında herkesin, sahada performans veren vermeyen, bir alışma süreci yaşaması gerekiyor yeni bir sezona başlıyormuş gibi. Umarım tüm dünyada ve Türkiye’de bir an önce olumlu şekilde ilerler ve herkes normal, sağlıklı hayatına döner.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler