THY EuroLeague Play-off’ta Panathinaikos Superfoods’u kendi seyircisi önünde 79-61 yenerek Final Four’a yükselen Fenerbahçe cephesinde Asbaşkan Ozan Balaban ile özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Ekibimizden Dilara Durmuş’un sorularını yanıtlayan Balaban’ın kullandığı ifadeler şöyle:

Zor bir seriydi. Panathinaikos Avrupa’nın en önemli basketbol ekollerinden bir tanesi. Kendi sahalarında da çok agresif bir takım ki bizim maçların öncesindeki altı maçlarını kazandılar. Müthiş, çok tecrübeli bir kadroları, 20 bin taraftarları var. Ama bizim takımımız sağlıklı olduğu zaman çok iyi bir takım oyunu oynuyor. Çok iyi bir savunma takımıyız. En iyi hücum savunmadan başlıyor; EuroLeague’in özelliği bu. Buradan sonra zaten geri döneceğini hiç düşünmedim ama hep ciddi olmak, çalışmak lazım; çünkü bu tip takımlara karşı bir anda 10 sayı geri düşebiliyorsunuz.

Büyük Fenerbahçe taraftarı Avrupa’da hiçbir yerde yok. Yunan taraftarlar çok agresifler ama bizim taraftarımız verdiği destekle gerçek bir arena taraftarı. Pozisyonlara hakimler. Gerçek bir basketbol taraftarımız var. Onlar olmadan buralarda olamazdık.

Kemal Rutkay Özcan

İletişim: [email protected] Twitter: krutkayozcan

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir