Geri1 of 2

CSKA Moskova, zor da olsa Baskonia’yı süpürdü ve Final Four’a kaldı!

Saski Baskonia ilk beşi: Shane Larkin – Chase Budinger – Adam Hanga – Kim Tillie – Johannes Voigtmann

CSKA Moskova ilk beşi: Aaron Jackson – Nando De Colo – Nikita Kurbanov – Andrey Vorontsevich – Kyle Hines

Hava atışının ardından karşılaşmanın ilk sayıları CSKA Moskova oyuncusu Nikita Kurbanov’un serbest atıştan bulduğu sayılarla geldi.(0-2) Temponun yüksek olduğu çeyrek başında her iki takım da üç sayı çizgisinin gerisinden zorlanırken, ilk dört dakika 7-7 ile geçildi. Düşük skorlu geçen çeyreğin sonları da karşılıklı basketlerle geçildi ve temponun artmasıyla her iki takım da dış şut isabeti buldu. Çeyrek 24-22 Baskonia’nın üstünlüğüyle bitti.

İkinci çeyreğe fırtına gibi başlayan Saski Baskonia, seyircisinin desteğiyle ilk dakikayı 5-0’la geçti.(29-22) Pota altını etkili kullanarak rakibini kovalamaya devam eden CSKA Moskova, skoru tekrar başa baş hale getirdi.(30-29) Baskonia guard larının üç sayılık çizgisinden zorlanması Baskonia’nın ritmini düşürürken, CSKA Moskova bitime 06.29 kala tekrar öne geçti.(30-31) Gerginliğin arttığı bu çeyrekte her iki takım da savunmada oldukça sertleşti. (39-40) Top kayıplarını arttıran ev sahibi ekip, çeyreğin son dakikasında Corry Higgins’i durduramayınca skor 41-43‘e geldi. Adam Hanga’nın üçlüğüyle tekrar öne geçen Saski Baskonia ilk yarıyı 44-43 önde tamamladı.

İkinci yarının ilk basketi pota altından James Augustine ile geldi. (44-45) Faullerin her iki takım adına arttığı bu bölümde, Shengelia’nın üçlüğü Baskonia’ya nefes aldırdı.(49-49) Penetrelerle sayı bulan Saski Baskonia’ya cevap, günün yıldız ismi Cory Higgins’le geldi.(51-53) Çeyreğin ortasında Milos Teodosic’in sorumluluk aldığı bu bölümde CSKA Moskova farkı beşe çıkardı.(55-60) Shengelia’yla ayakta kalmaya çalışan Baskonia, Gürcü oyuncunun bu çeyrekteki 12. sayısıyla Rus ekibini kovalamayı sürdürdü. CSKA Moskova’nın top kaybı sonrası açık alan bulan Saski Baskonia, tekrar öne geçmeyi başardı.(61-60) Baskonia’ya cevap MVP Nando De Colo’yla gelirken öne geçen taraf tekrar CSKA Moskova oldu.(61-63) Çeyreğin sonunda soğukkanlı olan taraf CSKA Moskova, bir tek üçüncü çeyrekte tam 17 sayı bulan Shengelia’nın muazzam oyununa çare bulamadı. Çeyrek sonunda Teodosic’in zor basketiyle CSKA Moskova, son çeyreğe 70-72 önde girdi.

Son çeyreğe iyi başlayan ev sahibi ekip tekrar maçı dengeye getirdi.(72-72) Tornike Shengelia’nın dördüncü faulü alıp kenara gelmesi sonrasında hücumda zorlanan Baskonia, Nando De Colo’nun sayılarına engel olamayınca molayı aldı.(72-76) Çeyreğin bu bölümde her iki takım da sayı bulmakta zorlanırken, sessizliği bozan isim bitime 4.58 kala Aaron Jackson’ın üçlüğüyle geldi ve CSKA Moskova farkı yediye çıktı.(72-79) Beş dakikadır sadece iki sayı bulabilen Saski Baskonia, Shengelia’nın çaldığı top sonrası Adam Hanga’nın basketiyle bu sessizliği bozdu.(74-79) Karşılaşmanın kritik dakikalarında sayı bulmakta zorlanan Saski Baskonia, maçın son üç dakikasına yedi sayı geride girdi.(74-81)  Maçın sonunda Baskonia oyuncusu Shane Larkin’in çabalarına rağmen rakibinin öne geçmesine izin vermeyen CSKA Moskova, rakibini 90-88 mağlup etti ve seriyi 3-0 yaparak Fenerbahçe’nin ardından Final Four’a kalmaya başardı.

Geri1 of 2

CSKA Moskova, zor da olsa Baskonia’yı süpürdü ve Final Four’a kaldı!

Batuhan Can

İletişim için E-mail: [email protected] Twitter: bcan41

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir