TB ÖZEL | Nicolo Melli: “Bizi evlerinde destekleyen taraftarların da varlıklarını hissedeceğiz”

Röportaj & Çeviri: Kemal Rutkay Özcan


Üst üste beşinci Turkish Airlines EuroLeague Final Four macerasına hazırlanan Fenerbahçe BEKO’nun İtalyan yıldızı Nicolo Melli, sarı lacivertli ekibin turnuva öncesinde Ülker Sports Arena’da düzenlediği medya gününde TrendBasket’e özel açıklamalarda bulundu.


Final Four’da üst üste ikinci kez mücadele edeceksin. [Kostas] Sloukas bugün daha erken saatlerde her Final Four’unda ilk kezmiş gibi heyecanlandığını söylemişti ve yedinci kez Final Four oynayacak. Sen nasıl hissediyorsun? 

Heyecanlı hissediyorum. Tüm yıl orada olmak için çalıştık ve bu hafta sonu orada olacak olmaktan mutluluk duyuyorum. 

Vitoria’daki yarı finalde Anadolu Efes ile karşılaşacaksınız. İki takım birbirini çok iyi tanıyor ama takımınızın önemli oyuncularından sakatlık nedeniyle yararlanması zor gözüküyor. Bu sence oyun planını ve takımı nasıl etkileyecek? 

Adapte olmalıyız. Rakibimizi tanıyoruz; bu iyi bir şey de olabilir kötü bir şey de. Takım içinde yeni bir yapı bulmamız gerek. Ama söylediğim gibi, zamanımız var. Çözüm üreteceğiz. 

Brose Bamberg’de seni daha çok yüzü dönük top alan ve pozisyon üreten bir oyuncu olarak gördük. Buradaysa alçak postta sırtı dönük olarak kullanılıyorsun. İki tarzda da başarılı olduğunu biliyorum ancak Fenerbahçe’nin sisteminin senden maksimum verimi aldığını düşünüyor musun? 

Dürüst olmak gerekirse, bunu hiç düşünmedim. Sadece sırtı dönük veya sadece yüzü dönük oynuyor muyum bir fikrim yok. Ben sadece oyunumu geliştirmeye ve takıma olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. 

Son olarak, taraftara bir mesajın var mı? 

Yok. Bizi Vitoria’da ellerinden geldiğince destekleyebilecek olanlar bizim için çok önemli olacak. İhtiyaç duyduğumuz bir destek noktası olacak. Bizi evlerinde destekleyen taraftarların da varlıklarını hissedeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler