TB ÖZEL | Francisco Elson: “Bir elçi olarak NBA’e yardım etmek harika”

Röportaj: Barış Cevahir


Kartepe’de düzenlenen NBA Basketbol Okulu, hafta sonunda önemli bir konuğu ağırladı. 2007’de NBA’i şampiyon tamamlayan San Antonio Spurs’ün kadrosunda yer alan Francisco Elson, dört gün boyunca deneyimlerini sporculara aktardı. Elson, kampa dair görüşlerini TrendBasket’e konuşarak dile getirdi.

“Eğleniyorum. Bir elçi olarak NBA’e yardım etmek ve bu genç oyuncuların yeteneklerini geliştirdiğine tanık olmak harika. Yeni ve heyecan verici bir proje. En önemli nokta ise çocukların öğrenimine bolca yardım etmek olacak.”

“Birçok genç oyuncu yeteneğe sahip. Fakat yetenek kendi başına yeterli değil. Günün sonunda bu ne kadar çalıştıklarıyla alakalı olacak. Buradaki koçlar çok tecrübeli. Bu bende olduğu gibi tüm genç oyuncular için de çok büyük bir imkan.”

Barış Cevahir / TrendBasket
Barış Cevahir / TrendBasket

14 yıllık profesyonel kariyerine NBA, İspanya Ligi ve NCAA şampiyonluğu sığdıran Elson, bu konuda da genç sporculara önemli öğütler verdi.

“Şampiyonluklar kazanmak, çok sıkı çalışmalar gerektirir. Bu tür kamplar da genç oyuncuların büyük antrenörlerle çalışma şansı elde etmek ve eski başarılı oyuncuların deneyimlerini dinlemek adına gerçekten çok değerli.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler