Real Madrid’in 31 yaşındaki deneyimli oyuncusu Fabien Causeur, CSKA Moskova ile oynayacakları yarı final heyecanı öncesi basına açık gerçekleştirilen antrenmanda sorularımızı yanıtladı.

  • Normal sezonda CSKA Moskova’ya karşı oynadığınız iki maçı da kaybettiniz. Yarı finalde nasıl bir maç sizi bekliyor?

”Bizi çok zor bir maç bekliyor. Burası Final Four, sadece 40 dakikanız var. İki takım da her şeyini ortaya koyacak. CSKA’nın her zaman yaptığı gibi sert oynayacağını düşünüyorum. Birçok yetenekli oyuncuya sahipler. Kazanmak için maçın her dakikasında sağlam bir duruş sergilemeliyiz.”

Begüm Ünal / TrendBasket

  • Geçtiğimiz sene Final Four’da harikalar yaratmıştın. Bu sene kendinden neler bekliyorsun?

”Aslında geçen sezon neler yaptığıma çok fazla odaklanmamaya çalışıyorum. Takıma odaklanmaya çalışıyor ve sahada neler yapabilirim onu düşünüyorum. Kendime güveniyorum ama takımın önce geleceğini de biliyorum. Tüm seçenekleri değerlendirecek, sahada elimden gelenin en iyisini yapacağım.”

  • Rakibiniz CSKA Moskova’yı mağlup ettiğinizi düşünelim. Finalde yeniden Fenerbahçe Beko ile karşılaşmak ister misin?

”Bilmiyorum bu çok zor bir soru. Öncelikli olarak yarı final maçına odaklandım. İki Türk takımı arasında oynanacak yarı final maçının sonucunu gerçekten merak ediyorum. Kendine güvenen takımın öne çıkacaktır ama hangi takımın finale yükseleceğini bilmiyorum çünkü her şey olabilir.”

Dilara Durmuş

Koordinatör, İletişim: [email protected]

Website: https://trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir