TB ÖZEL | Alper Yılmaz: “En iyi oyuncuları çıkaran kulübün genel menajeri olmaktan gurur duyuyorum ve #BenimYerimBurası diyorum”

Bu sezon THY EuroLeague’de Final Four’a kalarak 18 yıllık özlemine son veren Anadolu Efes’te Genel Menajer Alper Yılmaz, ilk kez TrendBasket’e konuştu.

Hem oyuncu hem de idari olarak uzun yıllar Efes ailesinde yer alan ve 2015 yılından bu yana Anadolu Efes’in genel menajerlik görevini yürüten Alper Yılmaz, bu görevi süresince oldukça inişli çıkışlı sezonlar yaşadı ve en sonunda bu sezon muradına erdi. Kendisiyle bu sezonun hikayesini konuştuk ve Avrupa basketbolunun yanı sıra ülke basketbolunu da çeşitli perspektiflerden ele aldık.

Yılmaz, ülkemizdeki basketbolu sportif ve maddi anlamda yorumlarken fikirlerini aktardı, gelecek sezonlarda kurulacak kadrolar hakkında ipucu verdi, Efes kültürünün ve tarihinin ilerlemesi için çalışacaklarını kaydetti. Tabii ki bu sezon elde edilen, özlenen başarıdan bahsetmeden de geçemezdi.

Bu başarının arka planında olan isim Alper Yılmaz sezonun hikayesini ilk kez TrendBasket’e anlattı ve birçok konu hakkında kamuoyunu aydınlattı. Sizleri Alper Yılmaz ile yaptığım röportajla baş başa bırakıyorum.

NOT: Bu röportaj 7 Mayıs 2019 tarihinde yapılmış olup, sorular ve yanıtlar o tarihin şartlarına göre değerlendirilmiştir.

Geri1 of 10

I

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler