NBA’de uzun süredir yeni koç arayışında olan Los Angeles Lakers, en sonunda yeni koçunu buldu ve artık kadro oluşumu için kolları sıvayabilir.

ESPN’den Adrien Wojnarowski’nin haberine göre uzun süredir koç arayışında olan ve bu süreçte çeşitli isimlerle görüşen Los Angelers Lakers, nihayet yeni koçunu buldu ve savunma sistemleriyle ünlenen Frank Vogel LA ekibinin yeni koçu olacak.

Frank Vogel’ın yardımcılığını da eski Brooklyn Nets ve Milwaukee Bucks Koçu Jason Kidd yapacak. Kidd’in uzun süredir Lakers’ın staff ekibinde yer alacağı konuşuluyordu. Bu tercihte ise LeBron ile aralarındaki ilişki önemli bir faktör olmuş.

Lonzo Ball ile çalışma hevesi ile Lakers’a geleceği belirtilen Fran Vogel, Jason Kidd ile “Phil Jackson modeli” denen bir model ile çalışacak. Yani özetle, Jason Kidd Vogel’ın başasistan koçu olmayacak, danışmanı statüsünde ona yardımcı olacak.

Lakers’ın bu koç tercihlerinde ise Lakers danışmanı Kurt Rambis ile efsane ve eski Koç Phil Jackson etkin rol oynadılar. Bu ikilinin fikirlerinin ışığında koç arayışı gerçekleştiren LA ekibi, en sonunda bu ikilide karar kıldı.

Koç Frank Vogel, son olarak 2016/18 yılları arasında Orlando Magic’i çalıştırırken daha öncesinde de Indiana Pacers’ı çalıştırmış ve Indianapolis ekibiyle Doğu Konferansi finali oynama başarısı göstermişti.


Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir