Takis Tsagaronis: “Koç Missas ile devam edeceğiz”

Yunanistan’da bir radyo programına katılan Yunanistan basketbol federasyonu genel sekreteri Takis Tsagaronis millî takım hakkında açıklamalarda bulundu.

Koç Kostas Missas’ın geleceği Yunanistan kamuoyunda merak konusu olurken, Sport 24 Radio‘nun konuğu olan Tsagaronis, koç Missas hakkında sorulan soruya, “Aynı teknik kadro ile devam edeceğiz. Millî takımda da bir süreklilik olmalı.” yanıtını verdi.

Yunanistan’ın 2019 Dünya Kupası elemeleri hakkında da konuşan genel sekreter, “Yurttaşlarımız Millî takımı görmeyi istiyor. Biz de onların arzuladığı bir takım yaratmaya çalışıyoruz tabii ki. Eleme maçlarımıza Heraklion’da başlayacağız ve Atina’da devam edeceğiz. Girit adası da başarıyla pan-Avrupa oyunlarına ev sahipliği yaptı. Onları atlayamayız.” diyerek yurttaşları ile bir arada olacaklarını duyurdu.

2019 Dünya Kupası elemelerinde de takımın başında olacak Kostas Missas, EuroBasket 2017’de başında olduğu Yunanistan ile çeyrek finalin ötesine geçemedi. Yunanistan’ın EuroBasket süresi boyunca takım içi problemlerle çalkalanması sonucunda hedef, koç Missas olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler