Yunan devi Panathinaikos OPAP, ezeli rakibi Olympiacos’un Yunan oyuncularının dünkü açıklamalarına karşılık bugün bir açıklama yayımladı.

Dün Olympiacos’un deneyimli yerlileri Georgios Printezis, Kostas Papanikolau ve Antonis Koniaris, ezeli rakipleri Panathinaikos’un yeniden başına geçen Yunan Milli Takımı Koçu Rick Pitino’nun yönettiği milli takımda forma giymekten memnuniyet duymayacaklarını ve takımda oynamak istemediklerini belirten bir mektubu Yunanistan Basketbol Federasyonu’na göndermişti.

Bunun üzerine Yeşiller ise taraftarlarına yönelik bir açıklama yayımladı ve taraftarlarına oyuna gelmemeleri gerektiğini söyledi.

Açıklama şu şekilde:

“Panathinaikos taraftarları,

Olympiacos ile aramızdaki çatışma neticesinde sadece sizleri cezalandırmak amacıyla bize karşı çeşitli provokasyon ve kışkırtma girişimlerinin olacağı konusunda sizi uyarmıştık.

Takımımız aleyhindeki resmi konumu ile sport24 adlı internet sitesi, niyetini yeniden ortaya koydu. Bizim muhatabımız ise Ceza ve Hukuk Mahkemeleri, spor adaleti ve ESIEA (Yunanistan Gazeteciler Birliği) olacak. Yalan söyleyen, ikiyüzlü ve militan bir gazetecilik anlayışı sergileyen bir kuruluşa biz sadece hukuk yoluyla karşılık veriyoruz. Başka yol yok.

Kulübümüzün tarihini, imajını, ilkelerimizi bir kez daha koruyacağımıza dair sizi temin ederiz.

Öfkenizi anlıyoruz ancak oyuna gelmeden demokratik yollardan ayrılmamanızı öneririz. Tüm bu olanları görmezden gelerek sadece gücünüzü gösterin.”


Kaynak: paobc.gr

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir