Takas Rehberi: “Kuzeybatı Grubu” | YAZI DİZİSİ

Sezon başında yayınlanan NBA özel e-dergide Portland’ın yaz dönemi hamlelerinin, bir önceki yaz fütursuzca yaptıkları harcamaların bir sonucu olarak şekillendiğini belirtmiştik. Şu anda da durum çok farklı değil. Nurkiç’in çaylak kontratı bitiyor ve bu yaz maksimum düzeyinde bir extension talep etmesi bekleniyor. Ayrıca Vonleh, Napier, Connaughton gibi bazı diğer oyuncular da çaylak kontratlarının son sezonundalar. Gelecek sezonki lüks vergisini ve sonraki sezonlardaki –olası– katlamalı lüks vergisini düşününce Portland’ın hamlelerinin yine, yeni, yeniden finansal motivasyonlu olacağını öngörebiliriz.

nba.com
nba.com

Güncel olarak takım Batı’da playoffa kalma savaşı veren takımlardan birisi ve ucu ucuna dokuzuncu sırada kalmak istemeyeceklerdir. Lillard-McCollum gibi ligin en skorer guard ikilisine sahip olmasına karşın takımın toplam olarak hücum verileri pek iç açıcı değil. Özellikle forvet bölgesinde istikrarlı skor üretebilen bir parçaya şiddetle ihtiyaçları var.

Bu yaz takımda tutulması düşünülmüyorsa Vonleh en önemli takas malzemeleri olabilir. Ayrıca Ed Davis’in biten kontratı Portland’ın gerek lüks vergisinden kurtulmak için gönderebileceği gerekse olası takaslarda kullanabileceği kritik bir parça. Kontrat imzaladıktan sonra beklentileri hiç karşılayamayan Meyers Leonard’dan kurtulmak için bir adet draft hakkı bile yeterli olmayacaktır.

Takas önerisi (internetten alıntıdır):

Portland => Nikola Mirotiç

Chicago => Mo Harkless + Ed Davis + Birinci tur draft hakkı (ilk üç korumalı)

Blazers’ın aradığı skor desteğini veren, kontrat yükünü azaltan, lüks vergisinin altına indiren üçü bir arada takas paketi. Duruma göre Mirotiç’in kontratının sonraki sezon için takım opsiyonlu olması ayrıca değerli.

Chicago için Harkless denemeye değer bir isim. En kötü ihtimalle çöp bir oyuncu değil ve aldığı ücret abartılı değil. Davis biten kontrat olarak alınıyor. Göndermek istedikleri (ayrılmak isteyen) Mirotiç karşılığında birinci turun ortalarından aradıkları türden bir draft hakkı almış olurlar.

(Ayrıca bu yazı serisinde bakınız: Utah sayfası)

Geri1 of 5

Portland Trail Blazers

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler