Svetislav Pesic: “Türkiye, atletizm ve tecrübeden oluşan bir takım”

Milli takımımızla karşı karşıya gelecek olan Sırbistan’da koç Svetislav Pesic, mücadeleye dair değerlendirmelerde bulundu.

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında yarın 12 Dev Adam’ın karşısına çıkacak olan Sırbistan, bugün Türkiye’ye iniş yaptı. Nemanja Bjelica ve Nemanja Nedovic sakatlıkları sebebiyle kafilede yer almazken Sırbistan, mücadele için 14 kişilik bir oyuncu kadrosunu beraberinde getirdi. Sırbistan Milli Takımı Antrenörü Svetislav Pesic, önemli karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulundu.

A Milli Basketbol Takımımızın oyununu ve oyuncu profilini değerlendiren Pesic, şu sözleri sarf etti:

“Hazırlık döneminde Türkiye’nin farklı rakiplere karşı oynadığı tüm maçlar oldukça iyiydi.  Öncelikle dış oyuncular Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Shane Larkin, ve çember altındaki Sertaç Şanlı ile Alperen Şengün’ün oyununa oldukça dayanan olağanüstü bir takım oyunu sergilediler. Her şeyden önce atletizm ve tecrübeden oluşan bir takımlar. Tabii ki evlerinde çok daha fazla motivasyon ve özgürlükle oynuyorlar. Bunu Slovenya’ya ve diğer rakiplere karşı gördük.”

Svetislav Pesic, yarın akşamki mücadele dair ise şu yorumlarda bulundu:

“Zorlu bir Letonya maçını geride bıraktılar. Ancak her zaman olduğu gibi iki maç hiçbir zaman aynı değildir. Bu, tamamen farklı olacaktır. Bu önemli, telafisi olmayan bir maç.”

“Yunanistan maçında geçiş hücumlarından çok sorun yaşadık. Burada düzeltmeye çalışmalıyız. Türkiye gibi atletik bir takıma karşı ilk görevimiz bu. Ne pahasına olursa olsun, geçişlerden bulacakları sayıları azaltmak bize kalmış durumda.”

Türkiye ile Sırbistan arasındaki karşılaşma yarın 20.00’de oynanacak. Sinan Erdem Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı mücadele NTV ekranlarından naklen yayınlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler