12 Dev Adam farklı mağlup

FIBA 2023 Dünya Kupası Elemeleri kapsamında Türkiye ile Letonya karşılaştı. 12 Dev Adam mücadeleden mağlubiyetle ayrıldı.

12 Dev Adam ilk çeyreğe Ercan Osmani’nin iki, Shane Larkin’in bir üçlüğüyle etkili bir başlangıç yaptı. İlk üç dakika rakibine sadece üç sayı izni veren 12 Dev Adam, kalan bölümde Kristaps Porzingis’in etkili performansına engel olamadı. Porzingis önderliğinde formda bir hücum performansı gösteren Letonya, ilk çeyreği 31 – 20 önde tamamladı.

İkinci çeyrek Letonya etkili bir başlangıç yaptı ve farkı 18 sayıya kadar çıkardı. Shane Larkin’in üst üste basketlerine Cedi Osman’ın sayıları eklenince fark dokuz sayıya kadar indi. Periyodun son bölümünde Larkin’in serbest atış isabetleri ilk yarının skorunu belirledi. Letonya ilk yarıyı 56 – 47 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek ise kabus gibi bir on dakika geçirdik. İlk bölümünde etkili olduğumuz çeyreğin devamında Letonya’nın üst üste üçlüklerine engel olamadık. Letonya’nın 31 sayısına karşılık sadece 16 sayı atabilen 12 Dev Adam, üçüncü periyodu 87 – 63 geride tamamladı.

Son periyot ise farkın etkisiyle rotasyona gidildi. İki takımın da karşılıklı basketlele farkı koruduğu çeyreğin sonunda Letonya mücadeleyi 111 – 85 kazandı. 12 Dev Adam’da Shane Larkin ve Cedi Osman 15, Furkan Korkmaz 10 sayıyla mücadele etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler