Sue Bird kaleme aldı: “Başkan, kız arkadaşımdan nefret ediyor” | ÇEVİRİ

3) Peki şimdi bunu aradan çıkardığımıza göre, büyük soruya cevap vereyim. Muhtemelen kafanızı en çok kurcalayan soruya. O da şu: Amerika Birleşik Devletleri başkanının (evet, bildiğimiz ABD Başkanı) kız arkadaşınıza karşı ergen gibi tavırlar sergilemesi nasıl bir duygu? Yani, biraz TUHAF açıkçası. Ve benim tepkim de oldukça standart bir tepki oldu tahmin edebileceğiniz gibi. Tam anlamıyla ÇILDIRDIM. 

Ben ve Megan hakkında bilmeniz gereken bir şey var ise o da siyasi görüşlerimizin birbirine yakın olduğu. Geçen sene Seattle’da WNBA şampiyonluğunu kazandıktan sonra Beyaz Saray’a gidip başkanı ziyaret etmem ihtimaller dahilinde bile değildi. Ancak her ne kadar siyasi görüşlerimiz birbirine yakın olsa da maalesef karakterlerimiz aynı değil. Dürüst olmak gerekirse kendi aramızda da konuştuğumuz ve onun başına gelen bu “şeylerin” bazıları beni baya korkutuyor. 

Yani, bir kısmı komik aslında. “Cidden mi? AMERİKA BAŞKANI CİDDEN YAPTI MI BUNU?” şeklinde komik. Enerjini harcaman gereken daha önemli şeyler yok mu senin ya? Eğer çok çirkin bir şey olmasaydı yaptığı, gerçekten gülünç gelebilirdi bana. (Ve tabii yasaları ve politikaları birçok insanın hayatını mahvediyor olmasaydı. Ve asıl korkunç olan şey ise mevzu sadece attığı tweet’ler değil. O tweet’lerin arkasından birden profiliniz Trump’ı destekleyen MAGA tayfasının saldırısına uğramaya başlıyor. Bir sürü blogi çok değer verdiğiniz insan hakkında atıp tutmaya başlıyor. Fox News’da Megan hakkında karalama kampanyaları ve kim bilir daha neler neler yapıyorlar. Sanki sanal bir gerçeklikte yaşanıyormuş gibi her şey. Sanırım en rahat böyle tanımlayabilirim, bana hissettirdiği bu çünkü. 

Elaine Thompson/AP Images

Megan tarafına gelince… Size şu kadarını söyleyeyim, bu kadını sarsmak imkansız. Sadece işini yapar, kendi istediği tempoda, kendi istediği şekilde. Kimseden de özür dilemez bunun için. Geçen hafta tüm bu Trump kargaşası başladığında Megan sanki hiçbir şey olmuyormuş gibi davranıyordu. Kulağa tuhaf gelebilir ama muhtemelen durumla alakalı normal olan tek şey buydu. –miş gibi yapmıyor veya bu bir şov değil. Bana sorarsanız Megan kendini bilme konusunda video oyunlarındaki ustalık seviyesinde gibi bir şey. Her zaman özgüvenli bir kadındı ama bu her zaman böyle şeylerden etkilenmeyen biri olduğu anlamına da gelmiyor. Herkes kadar hassas, hatta belki de diğer insanlardan daha fazla! Sadece bu hassaslığını nasıl kontrol edebileceğini öğrendi.  

Ve bence Megan’ın bu hassaslığı diğerleri için savaşmasının altındaki sebep. Bence marş okunurken diz çökmesini tetikleyen de bu. Dünya kupasında izlediğiniz Megan’a gelince: Bu hali, yakaladığı ilk fırsatta diz çökme protestosunda bulunmuş kadının daha da güçlü versiyonu. Bütün o tehditler, eleştiriler ve bunların sonucunda yaşanan şeyler şu an onu bu kadar sarsılmaz biri yapan asıl faktörler.  

Bana sorarsanız diğer insanlara yardım etme konusunda Megan kişiliğini daha da sağlamlaştırdı. 

“Cidden mi? AMERİKA BAŞKANI CİDDEN YAPTI MI BUNU?”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler