Stephen Curry: ”Deliksiz girmeyen hiçbir top benim için başarılı değildir” #NBA

Stephen Curry’nin bireysel antrenörü bu yaz nasıl bir çalışma yaptıklarını anlattı.

Stephen Curry, geçtiğimiz sezon olduğu gibi bu sezona da inanılmaz bir formla başladı. Geride bıraktığımız sezonda hem MVP’ligi hem de takımı Golden State Warriors ile playoff’ları son anda kaçıran yıldız oyuncu, bu sezon işini şansa bırakmak istemiyor.

Bu yaz nasıl bir çalışma metoduyla birlikte hazırlandığı ile alakalı merakları Curry’nin bireysel antrenörü dindirdi.

Stephen Curry’nin antrenörü şut antrenmanları hakkında, “Antrenmanlarda çok fazla şut  atacağı bir program belirledik. Bunu ısrarla her gün aksatmadan yaptı. Bu yüzden bizim için  en yüksek verimi alabilmek için teknolojiyi işin içine kattık ve daha kesin verim almak için faydalandık.” dedi.

Sözlerine teknolojiyi nasıl kullandıklarını açıklayarak devam eden antrenör, “Topun hareketini, kavisini ve çemberin ne kadar derine indiğini takip etmek için bir teknoloji kullanmak istedik. Bu teknolojiyle birlikte Curry ne zaman şutu çembere dokundursa o şutu kaçırmış saydık. Evet biliyorum bu biraz enteresan bir mentalite ama Stephen Curry olmak istiyorsanız basketlerinizi çembere temas etmeden direkt atarak çalışmalısınız.” diyerek sözlerini bitirdi.

Stephen Curry’nin bir antrenmanda ne kadar şut attığını bir düşünün ve her çembere temas eden topta kendisini sanki basket olmamış gibi şartlamasına baktığınızda bu dünya yıldızlarının ne kadar mükemmeliyetçi olarak bu seviyelere geldiğiniz görmüş olursunuz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler