Staples Center 22 yıl sonra ismini değiştiriyor #NBA

Los Angeles Lakers ve LA Clippers’ın ortak kullandığı efsanevi stadyum Staples Center, 700 milyon dolar karşılığında ismini değiştiriyor.

Staples Center ismini değiştiriyor. Noel Günü’nden itibaren stadın ismi Crypto.com Arena olacak. Birçok rapora göre Crypto.com, 20 yılı aşkın süredir ismi Staples Center olan efsanevi stadyumu 700 milyon dolar önerdi. Taraflar, spor tarihinin en zengin isim hakları anlaşması olduğuna inanılan şeyin mali şartlarını kamuya açıklamıyor.

20.000 koltuklu arena, Ekim 1999’da açıldığından beri Staples Center’dı ve isim hakları 20 yıllık bir anlaşma kapsamında Amerikan ofis malzemeleri perakende şirketine aitti. Lakers, NBA’in yıllık Noel vitrininde Brooklyn Nets’e ev sahipliği yaptığında isim değişecek.

Staples Center, sadece bir spor organizasyonun evi değil bütün sosyal etkinliklere ev sahipliği yapan bir platform haline geldi. Spor kiracılarıyla birlikte arena, 19 Grammy Ödül törenine, üç NBA All-Star Oyununa, iki NHL All-Star Oyununa ve sayısız yüksek profilli konsere, performansa ve Michael Jackson, Nipsey Hussle ve Kobe Bryant için anıtlar dahil olmak üzere önemli halka açık etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Lakers, devasa arenada görev yaptığı süre boyunca, üçü üst üste olmak üzere altı NBA şampiyonluğu kazandı. Lakers’ın 17 NBA şampiyonluğunu anan pankartlar, oyun sahasının üzerindeki duvarlarda yüksekte asılı durarak, binanın en belirgin iç özelliği olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler