DeMar DeRozan: ”Yazın Lakers ile anlaşmıştık ancak beni değil Russ’ı tercih ettiler” #NBA

Sezona oldukça iyi performans göstererek giren DeMar DeRozan’ın yazın Los Angeles Lakers ile anlaştığı ortaya çıktı.

DeMar DeRozan, doğma büyüme Los Angeleslı olduğu için en büyük hayallerinden biri Lakers forması giymek olduğunu açık açık belirtmişti. Bu yaz serbest oyuncu statüsündeyken bu birliktelik gerçekleşmeye çok yakındı ancak Lakers tercihini Russel Westbrook’dan yana kullandı.

DeMar DeRozan’ın menajeri Aaron Goodwin, ”Geçen sezonda oyuncumun Los Angeles Lakers’a geçmesi için bir imza ve takas üzerinde çalıştım. Taraflar tam anlaşmışken son anda Los Angeles Lakers, Russel Westbrook ile anlaştığı için bu birliktelik gerçekleşmedi.’‘ dedi.

DeRozan bu yaz Chicago Bulls ile imzalamasının hikayesi hakkında, ”Lakers’a gitmenin bir anlaşma olduğunu ve bunu çözeceğimizi hissettim. Eve dönecektim. İşlerin ticari tarafı işe yaramadı. Birkaç şey uyuşmadı. Bu işe yaramadı. Bu sadece işin bir parçası, oyunun bir parçası. Bir sonraki seçeneğim kesinlikle Chicago’ydu. Yani, geriye dönüp baktığımızda, iyi sonuç verdi.” dedi.

Los Angeles Lakers tarafından tercih edilmemesi hakkında DeRozan, ”Ama her zaman motivasyon vardır. Sadece eve gelip arkadaşlarınızın ve ailenizin önünde oynamak, büyüdüğünüz takımlara karşı rekabet etmek olabilir. Taşıdığınız her türlü motivasyon var ve bu enerjiyi oyuna kanalize etmeye çalışıyorsunuz. Bunu her oyunda görüyorum ancak kesinlikle memleketinize geri döndüğünüzde, iyi oynamak istiyorsunuz ve harika bir şov sergilemek için bu motivasyona sahipsiniz.” diyerek bunu konuyu açıkladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler