Son İstanbul biletinin sahibi Ukrayna oldu | #Eurobasket2017

Eurobasket 2017’de günün ve B Grubunun son maçında grupta iddiası kalmayan ev sahibi İsrail ile kazanması halinde Gürcistan’ı geçerek gruptan çıkacak olan Ukrayna karşı karşıya geldi. İkinci periyottan itibaren maça ağırlığını koyarak erkenden koparan Ukrayna, maçtan 64-88 galip ayrılarak grubu 4. sırada bitirdi ve A Grubunun birincisi Slovenya ile eşleşti.

İsrail ilk beşi: Mekel-Timor-Casspi-Eliyahu-Kadir

Ukrayna ilk beşi: Lukashov-Kolchenko-Pustozvonov-Korniyenko-Kravtsov

Maça iddiasının olmamasının verdiği rahatlıkla başlayan İsrail, maça 5-0’la başladı. Howell’ın yokluğu sebebiyle oldukça zayıflayan İsrail pota altını iyi değerlendiren Ukrayna uzunu Kravtsov da dört sayıyla maça iyi bir başlangıç yaptı. İsrail’in hücumdaki üst üste hatalarını hızlı hücumlarla değerlendiren Ukrayna bitime bir buçuk dakika kala 16-17 ile öne geçti. Kalan bölümde de çizgiden iki sayı bulan Ukrayna ilk periyodu 16-19 önde tamamladı.

İkinci yarıya da iyi başlayan Ukrayna, üç dakika sonunda 8-2’lik bir skor elde etti ve 18-27 ile İsrail molasına gidildi. Mola sonrası da ritmini kaybetmeyen ve bir 8-0 seri daha yapan Ukrayna farkı 17’ye kadar çıkardı ve çaresiz koç Eldestein ilk yarının bitimine beş dakika kala bir mola daha almak zorunda kaldı. Periyotun kalan bölümünde de üstünlüğünü koruyan Murzin’in ekibi soyunma odasına 28-46 gibi farklı bir skorla önde girdi.

FIBA
FIBA

Üçüncü periyodun ilk iki dakikasında Ukrayna sayı bulamazken, ev sahibi de bu fırsatı çok iyi değerlendiremedi ve farkı on dörde kadar çekebildi. 34-48’den sonra yaklaşık beş dakikada 17-0’lık bir seri yapan Ukrayna, farkı otuzun da üzerine çıkardı ve maçı tamamiyle kopardı. (34-65) Periyodun kalanında farkı kapatmak için sahada bir varlık gösteremeyen İsrail takımı sonunu iple çektikleri maç sonuna on dakika kala 39-71 ile otuz iki sayı geridelerdi.

Artık maçı ve turu garantilemenin verdiği rahatlık ile daha az süre alan oyuncularının süre bulduğu son periyotta Ukrayna, farkı otuz bandında tutmayı başardı, hatta bitime aldı dakika kala fark 41-78 ile otuz yediye ulaştı. İsrailli oyuncuların maçtan tamamen koptuğu dakikalarda tek varlık gösteren isim Guy Pnini oldu. Antrenman havasında geçen maçın son bölümünde fark biraz kapandı ve Ukrayna, maçı 64-88 kazandı.

Geri1 of 2

Son İstanbul biletinin sahibi Ukrayna oldu | #Eurobasket2017

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler