Slava Medvedenko, şampiyonluk yüzüklerini sattı

Eski Los Angeles Lakerslı Slava Medvedenko, şampiyonluk yüzüklerinin satışını tamamladı.

Los Angeles Lakers ile 2000’li yılların başında iki şampiyonluk yaşayan Ukraynalı eski basketbolcu Slava Medvedenko, yakın zamanda ülkesine destek sağlamak amacıyla şampiyonluk yüzüklerini satmaya karar vermişti. BasketNews’un yaptığı habere göre Medvedenko, geçtiğimiz günlerde yüzüklerin satışını yaptı.

Haberde aktarıldığı kadarıyla eski basketbolcu, 2001 ve 2002’de kazandığı şampiyonluk yüzüklerinin her birini 126.767 dolara sattı. Medvedenko, satışlardan gelen toplam 253.534 doları savaş halindeki Ukrayna’ya destek için bağışlayacağını belirtti.

Ülkesine yardım etmek için çeşitli konularda çalışmalar sürdüren ve savaşta aktif görev de alan Slava Medvedenko, şampiyonluk yüzüklerini satışa çıkarmaya karar vermesinin gerekçesini şu şekilde açıklamıştı:

“O anda karar verdim: ‘Eğer yalnızca bir köşede duracaklarsa bu yüzüklere neden ihtiyacım var ki?’ Ölebileceğimi fark ettim. Ve sonrasında kendime, insanlara liderlik etmek, halkımın daha iyi yaşamasını sağlamak ve çocuklara yardım etmek için yüzükleri satmak zorundayım dedim.”

Budivelnik Kiev formasıyla 1997’de profesyonel kariyerine adım atan 42 yaşındaki eski basketbolcu, 2000 yılında NBA’e geçiş yapmıştı. 2001 ve 2002 yılında şampiyonluğa ulaşan Los Angeles Lakers kadrosunun bir parçası olan Medvedenko, Shaquille O’Neal ve Kobe Bryant ile birlikte forma giymişti. Ukraynalı isim, 2006’ya kadar Lakers forması giymeye devam etmişti. ABD macerasına nokta koymadan önce bir sezon da Atlanta Hawks formasını terletmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler