Shaq, Boston Celtics’in Tatum & Brown ikilisini ayırması gerektiğini söyledi!

Shaquille O’Neal’a göre Jayson Tatum ve Jaylen Brown ikilisinin ayrılması gerekiyor.

NBA’in efsane oyuncuları arasında gösterilen Shaq, Boston Celtics’in Jayson Tatum ve Jaylen Brown ikilisinin ayırması gerektiğini ifade etti.

Boston Celtics’in sezona Miami Heat karşısında konferans finali 7.maçında veda etmesinin ardından takımın iki kanat oyuncusu Tatum ve Brown’ın birlikteliği tekrar tartışmaya açıldı. Bu tartışmaya katılan son isim ise Shaquille O’Neal oldu.

The Big Podcast programına konuk olan Shaq, Celtics’in şampiyonluk için rekabet etmek istiyorsa bu ikiliyi ayırması gerektiğini söyledi.

“İki oyuncuyu da severim ancak vereceğim cevabın yanlış anlaşılmasını istemem. Her işin özü para kazanmaya dayanır. Maaş sınırlarının ne olduğunu bilmiyorum ama belli ki limiti aşacaklar ve bu ikilinin etraflarına oyuncu alabilecek durumda değiller. Birkaç şutöre, kendini veren oyuncuya ve veteranlara ihtiyaçları var. Hepsinin bir arada iş görebileceği bir sistem yaratmaları gerek.”

NBA‘de sezonun en iyi ikinci beşine seçilen Brown, Celtics ise 5 yıl 295 milyon değerinde sözleşme imzalamaya hak kazandı.

“Takımımda beş tane yıldız oyuncu istemem. Her gece güvenebileceğim bir adam, liderlik edecek başka bir adam ve üç tane varını yoğunu koyabilecek adam isterim. Üç tane de normal oyuncu.

Bu oyuncuların bazı alanlarda uzman olmasını isterim. Biri şutör, biri ribaundcu, diğeri de savaşçı olacak.

İş açısından bakacak olursak bu yıldızlardan birini yollayıp istediğim parçaları alabilirim. Tatum bence bu takımın bir numarası olduğu için Brown’i takaslayıp yoluma bakardım.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler