Turkish Airlines EuroLeague’in yeni sayı rekortmeni ve kasım ayı MVP’si Shane Larkin, performansı ve takımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

EuroLeague resmi internet sitesine açıklamalarda bulunan kasım ayı MVP’si Shane Larkin, bir maçta en fazla sayı üreten oyuncu olma unvanını da Bayern Münih maçında eline geçirmişti.

Bu rekoru hakkında konuşan Larkin, takımının performansı, ekürisi Vasilije Micic ile olan uyumu, geçtiğimiz sezonun EuroLeague finali ve olası şampiyonluk hakkında açıklamalarda bulundu.

Larkin’in kapsamlı açıklamaları şöyle:

“Kasım ayında alınan beş galibiyet hakkında: “Çıkıp takım olarak oynuyor ve maçları kazanıp zirveye çıkmak için elinizden geleni yapıyorsunuz. En önemlisi bu. Elbette bireysel olarak iyi oynuyorum ama ilk sırada olmak bireysel olarak yapabileceğim her şeyden daha önemli. Önemli olan tek şey bu.”

LDLC ASVEL ve AX Armani Exchange Olimpia Milan deplasmanında alınan galibiyetler üzerine: “Bu galibiyetler bize çok güven verdi çünkü iki salonda da daha önce hiçbir misafir takım galibiyet alamamıştı. Bundan ötürü oraya gidip iki sert takım karşısında kendi evlerinde galibiyet almak bizim için büyük başarı oldu. Orada kazandığımız güven de takım olarak kaynaşmamızda ve ileriye bakıp olmak istediğimiz takım olmamızda bize yardımcı oldu.”

49 sayı atarak kırdığı EuroLeague rekoru hakkında: Hâlen tam olarak idrak edemedim. Twitter veya Instagram’dan biri bana videoyu gönderdiğinde her defasında izliyorum ancak bana tam gelmedi henüz, hâlen tam anlayamadım. Bilemiyorum… İyi bir maçtı ancak önümüze bakıp daha iyiye gitmeye devam etmeliyiz. Sezon bittikten sonra geriye dönüp baktığımda ‘Vay canına! İnanılmaz bir şey yaptım’ diyeceğim ama şu an takıma, daha fazla maç kazanmaya ve harika bir sezon geçirmeye odaklandım.”

Vasilije Micic ile birlikte oynaması üzerine: “Bu harika bir his! Vasa harika bir oyuncu ve sahada çok fazla şey yapabiliyor. Pas verebiliyor, şut atabiliyor, savunma yapabiliyor, post-up oynayabiliyor. Kısacası çıkıp onunla birlikte oynamak gerçekten kolay. Son iki yılda birlikte nasıl oynayacağımızı ve aynı anda nasıl başarılı olabileceğimizi öğrendik. Final Four’a gitmemizi sağlayan takımdaki önemli oyunculardan sadece ikisiyiz. Bir yıl daha geçmişken daha da iyi olmak için çalışmaya devam edeceğiz. Takım olarak, bireysel olarak büyümeye devam etmeye çalışacağız ve umarım son maçı da kazanacağız.”

Geçtiğimiz sezon oynanan EuroLeague finaline dair: “Kariyerim boyunca bir şampiyonluğa hiç bu kadar yaklaşmamıştım. O şampiyonluğa dört dakika uzaklıkta olup da elde edememek sizi elbette üzüyor ve canınızı sıkıyor ama aynı zamanda her maç çıkıp iyi oynama, daha iyiye gitmeye konsantre olma motivasyonunu veriyor. Böylece o kritik anlar geldiğinde ulaşmak istediğiniz yere varmak için kendiniz daha dinç bir halde buluyorsunuz. Bence bu anlamda bu yıl herkes daha iyi olacak ve bu durumlarda daha fazla deneyime sahip olacak. Bu yıl o noktaya gelirsek takımdaki herkesin o son dört dakikayı daha güçlü bitirmek için daha fazla motivasyonu olacağına ve ikincilik yerine şampiyonluğu kazanacağımıza eminim.”

İleride kazanılabilecek bir EuroLeague şampiyonluğu üzerine: “Çok yetenekli bir takımız. Harika bir sistemimiz ve takım kimyamız var. Hepimiz konsantre olmalı, playofflarda ev sahibi olabilmek için her şeyimizi ortaya koymalıyız. Sonra da Final Four’a kalarak orada oynayacağımız maçların üstesinden gelmeliyiz. Ancak en önemlisi çok da ileri bakmamak. Çünkü ileriye bakıp Final Four’a gideceğimizi düşünürsek burada maç kaybetmeye başlayabiliriz. Bu sezon ne kadar rekabet olduğunun da farkındasınız. Final Four yolu daha taşlı ve konstrasyonumuzu korumamız gerekiyor. Her maçta daha iyiye gitmeli, birlikte kalmalı ve motivasyonumuzu yüksek tutmaya devam etmeliyiz. Bunları gerçekleştirdiğimiz takdirde o çok istediğimiz şampiyonluğu kazanabiliriz.”

Larkin ayrıca Hall of Fame olan beyzbolcu babası hakkında da övgü dolu sözler sarf etti. Sporcu karakterini babası sayesinde edindiğini söyleyen yıldız oyuncu, en büyük idolünün babası olduğunu aktardı.


Kaynak: EuroLeague

Yunus Emre Ak

Mail: [email protected] Twitter: @namidigerwhite

Website:

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir