Serdar Çevirgen’in savunması

Sabah saatlerinde İstanbul Üniversitesi B.G.D oyuncusu Shenise Johnson’ın Serdar Çevirgen tarafından darp edildiği haberi gündeme düşmüştü.

Serdar Çevirgen bir açıklama yayınladı.

Kaynak: jwsbasketball.org

Açıklamanın tam metni;

Şahsım ile İstanbul Üniversitesi B.G.D. Kadın Basketbol Takımı oyuncusu Shenise Johnson arasında 1 Mart 2015 Pazar gecesi İstanbul’da bir gece kulübünde yaşanan adli olay maalesef birçok medya organında olayın aslı araştırılmadan, tek taraflı olarak yayınlanmıştır. Her ne nedense olayın diğer tarafı olan şahsımın görüşü alınarak bir haber yapılmamıştır.

 

Olay gecesi, Shenise Johnson bir kız arkadaşıyla olan kıskançlık sonucu aynı gece kulübünde başka sporcularla olay çıkarmış, arbede yaşanmış ve benim kendisine basketbolcu olması nedeniyle tanıyor olmamdan dolayı bu arbedede zarar görmemesi için yardım isteğim kendisi tarafından önce sert bir şekilde geri çevrilmiş, daha sonra niyetimi anladığında da teşekküre dönüşmüştür. Ancak bulunduğum locada kendisinin husumet ve kıskançlık beslediği başka sporcuların da bulunması ve onlara saldırıda bulunmasına engel olma isteğim, Johnson tarafından dudağıma atılmış yumrukla sonuçlanmıştır. Bu yumruk sonucunda dudağım patladı ve gece kulübünün merdivenlerinden yuvarlandım. Daha sonra kulüp güvenlik görevlileri eşliğinde tuvalette dudağımı temizlerken, Shenise Johnson erkek tuvaletinin içinde tarafımı yeniden darp etmek istemiş ve bu saldırısını bertaraf etmek için ben de kuvvet kullanmak zorunda kalmışımdır. Olayın tüm gelişimi gece kulübü kameraları tarafından tespit edilmiş ve konu Savcılığa intikal etmiştir. Vücudumdaki darp izleri için alınmış adli tıp raporum da mevcuttur.

 

Konunun yargıya intikal ettiği, tamamen adli bir olay olduğu açıktır. Yargıya intikal eden bir konuda basın yayın organlarında yargıyı etkileyecek bir yayın yapmanın yasak olduğu aşikardır. Bugüne dek konu hakkında bir açıklama yapmamam da bu yüzdendir. Ancak olayın Johnson’ın menajerleri tarafından tamamen rekabete yönelik olarak çarpıtılması, yine 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü siyaseten kullanarak şahsım nezdinde “kadına şiddete hayır” kampanyasına dönüştürülmeye çalışılması bu açıklamayı gerekli kılmıştır.

 

Kadına şiddete hayır diyeceksek, sanırım öncelikle kadının kadına şiddetine hayır demek gerekmektedir. Bu anlamda eleştirilecek biri varsa bu Shenise Johnson’ın kendisidir. Nitekim anılan oyuncunun son bir yıl içinden takım arkadaşı kadın sporculara dayak attığı, hatta burnunu dahi kırdığı bilinmektedir. Olayın yukarıdaki şekilde gerçekleştiğini bilen kulübü dahi Avrupa Kupası’ndan elenmek uğruna oyuncuyu kadro dışı bırakmış ve spor disiplininden taviz vermemiştir. Bu nedenle İstanbul Üniversitesi B.G.D. Kulüp yönetimine bir spor adamı olarak teşekkür ederim. Bu kadro dışı bırakma kararı dahi, oyuncunun menajeri tarafından sporcunun dayak yemesi ve ülkesine dönmesi yalan senaryosuna bağlanmıştır.

 

Bu aşamada yargının adil bir karar vereceğine inanıyorum. Bundan sonra tek taraflı, gerçeğe aykırı ve şahsımı karalayıcı haber ve sosyal medya paylaşımlarının avukatlarım tarafından Cumhuriyet Savcılığına şikayet edileceğini önemle belirtirim.

Saygılarımla.

 

Serdar Çevirgen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler