Kadına şiddet basketbola da sıçradı!

Ülkemizde son günlerde artan kadına şiddet olaylarına bir yenisi daha eklendi. İstanbul Üniversitesi BGD’nin Amerikalı oyuncusu Shenise Johnson, bir barda oyuncu temsilcisi Serdar Çevirgen tarafından darp edildi.

FIBA Kadınlar Eurocup’ta yarı final mücadelesi veren İstanbul Üniversitesi BGD’nin başarılı oyuncusu Shenise Johnson, pazar gecesi gittiği bir eğlence mekanında tartışma yaşadığı oyuncu temsilcisi Serdar Çevirgen tarafından feci şekilde darp edildi. Johnson’ın Çevirgen’i iterek mekandan uzaklaşmak istemeye çalıştığı anda yumruklandığı ve yerdeyken tekmelendiği, oyuncunun mekanı terk etmesinin ardından da Çevirgen ve arkadaşları tarafından evine kadar takip edildiği iddia edildi.

Yüz bölgesinde ve başında darp izleri bulunan ayrıca dudağına dikiş atılan Johnson, takımının Royal Castors Braine ile oynadığı yarı final rövanş karşılaşmasında forma giyemedi. Serdar Çevirgen hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunan ve FIBA’ya şikayet dilekçesi vererek Çevirgen’in lisansının iptal edilmesini talep eden Shenise Johnson, apar topar ülkesine geri dönmek zorunda kaldı.

Shenise Johnson’ın bağlı bulunduğu menajerlik şirketi Sports Int Group (@SportsIntGroup) olay hakkında Twitter üzerinden bir basın açıklaması yayımladı ve açıklamada vahim hadiseyi doğrular ifadelere yer verildi. Bu gelişmeler üzerine Shenise Johnson’ın İstanbul Üniversitesi BGD ile olan sözleşmesi iki taraflı feshedildi.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler