Selim Çınar: “Ülke basketbolunu temsil ederken destek bekliyoruz”

Salı akşamı Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde Happy Casa Brindisi ile sekizli finale kalmak için mücadele edecek olan Pınar Karşıyaka bilindiği üzere yarın oynayacağı Fenerbahçe Beko karşılaşmasının ertelenmesini talep etmişti.

İlk talebinin reddedilmesinden sonra Fenerbahçe Beko tarafı ile de görüşen yeşil kırmızılılar bir açıklama yayımlamışlardı. Konuyla ilgili Pınar Karşıyaka Genel Menajeri Selim Çınar sorularımızı yanıtladı.

Sayın Selim Çınar, gündem hareketli ve konu malum, detaylarla ilgili söyleyebileceğiniz ne var şu aşamada?

Açıkcası uzun süredir girişimlerimiz ve görüşmelerimiz olan bu konu, yaklaşık bir haftadır da spor gündeminde yer aldı. Şampiyonlar Ligi’nde, çeyrek finale kalma yolunda bu denli önemli olan bir maça, COVID-19 ve sakatlıklardan yıpranmış takımımızı en sağlıklı ve güçlü şekilde hazırlamaya çalışıyoruz.

Sakatlık derken kimlerden bahsediyoruz?

En son oynadığımız TOFAŞ maçı sırasında kasığında sertleşme olan M’baye ile daha önce belinde sakatlığı bulunan ve bu maçın ardından nükseden Kennedy malesef o maçın ardından bugüne dek antreman yapabilmiş değiller. Morgan da bir süreden beri var olan sakatlığına rağmen sahada mücadele etmeyi sürdürüyor.

Fenerbahçe’nin de ertelemeye olumlu yaklaştığından bahsediliyor açıklamada, EuroLeague çift haftasından gelen ve sakatlığı olan rakibinize karşı bir avantajınız söz konusu değil mi?

Şunu net bir şekilde tekrar etmek istiyorum. Fenerbahçe için bu denli önemli bir virajda oyuncularının sakatlanması çok üzücü. Özellikle Türk Basketbolu için üzücü. Bugün konuştuğumuz şey ligde oynayacağımız Fenerbahçe maçı değil, Brindisi maçına en sağlıklı ve en güçlü şekilde hazırlanabilmek. Her iki Türk takımının da içinde bulunduğu durumu federasyonumuzun doğru değerlendirmesi gerekiyor. Bugün bu maçı ertelemekten imtina edenler, ilerleyen günlerde yine takımlarımızın ihtiyaç duydukları durumda erteleme kararı almayacaklar mı?

Basketbol Gençler Ligi takımıyla sahaya çıkmak bir mesaj mı?

BGL takımı ile maça çıkmaktan bahsetmiyoruz. Sakatlıklar başta olmak üzere A takım oyuncularını koruyabilmek için BGL kadrosunda yer alan genç oyuncularımızın ağırlıklı olacağı bir kadrodan bahsediyoruz. Mesaj derdinde değiliz, içinde bulunduğumuz şartlar çerçevesinde kulüp için en iyiye karar vermeye çabalıyoruz. Uluslararası mecrada ülke basketbolunu temsil edebildiğimiz ölçüde anlayış ve destek bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler