Pınar Karşıyaka, ertelenmediği takdirde Fenerbahçe Beko maçına BGL ağırlıklı kadroyla çıkacak

Pınar Karşıyaka, erteleme talebinin reddedildiği ve yarın oynanacak olan Fenerbahçe Beko maçına BGL ağırlıklı kadroyla çıkacak.

Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı, yarın oynanacak Fenerbahçe Beko maçının federasyon tarafından ileri bir tarihe ertelenmemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ret kararına tepki gösteren ve erteleme talebini yinelediklerini aktaran Başkan Büyükkarcı, ertelenmediği takdirde maça BGL ağırlıklı bir kadroyla çıkacaklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:

“Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde 6 Nisan Salı günü İtalyan ekibi Brindisi ile oynayacak olduğumuz final niteliğindeki Playoff I Grubu son maçı öncesi Pazar günkü (yarın) ING Süper Ligi 27. Hafta Fenerbahçe Beko maçının ertelenmesine yönelik başvurumuz Türkiye Basketbol Federasyonu’nun sözde önceden uygulanan kurallar gerekçesiyle reddedilmiştir. Konuya ilişkin süreci gerek Fenerbahçe Beko gerekse de Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Sayın Ali Koç nezdinde de yürüterek, birlikte erteleme talebimizi yineledik. Öncelikle Türk Basketbolu adına önemli bir eşik öncesinde içerisinde olduğumuz duruma gösterdikleri saygının yanı sıra sergiledikleri olumlu ve anlayışlı yaklaşımdan dolayı Fenerbahçe Spor Kulübü ve Başkanı Sayın Ali Koç’a teşekkür ederiz. Bununla birlikte konuyu anlatamadığımız ya da anlamaktan imtina eden Basketbol Federasyonumuzu, biz kulüpler için var olduklarını hatırlatarak, görev ve sorumluluklarının bilinciyle Türk Basketboluna katkı sağlamak adına yetki kullanmaya davet ediyoruz.

Ayrıca belirtmek isteriz ki, bu tutumun devam etmesi halinde, şartlar gereği Yönetim Kurulu kararı ile sahaya BGL takımımızı oluşturan genç oyuncularımızın ağırlıklı olacağı bir kadro ile çıkacağımızı basketbol kamuoyunun bilgisine sunarız.”


Kaynak: Anadolu Ajansı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler