Sasha Djordjevic: ”İkinci çeyrekte bir anda oynamayı durdurduk” #EuroLeague

Fenerbahçe Beko Başantrenörü Sasha Djordjevic, ALBA Berlin ile oynadıkları erteleme maçını değerlendirdi.

Turkish Airlines EuroLeague’de bu akşam Fenerbahçe Beko, ALBA Berlin’i sahasında ağırladı. Erteleme maçı kapsamında rakibiyle kozlarını paylaşan Fenerbahçe maçı 66-57 skorla kaybetti. Koç Sasha Djordjevic mağlubiyetin ardından maç sonu görüşlerini paylaştı.

Öncelikle 2. çeyrekte bir anda oynamayı durdurduk. Daha sonra özellikle son çeyrekte şutların girmesi enerjiyi değiştirdi. Devre arasında kazanmak için neler yapabileceğimizi konuşmuştuk. Bunları yapmaya çalıştık ama iyi kararlar veremedik bazı pozisyonlarda. Tüm maç avantaj onlardaydı. Sürekli savunmaya odaklanmak zorundaydık. Üzerinde çalışmaya çalışacağız. Rakibimizi tebrik ediyorum.”

Basın toplantısında daha geniş kapsamlı değerlendirmelerde bulunan Djordjevic konuşmasına durumun zorluğundan bahsederek başladı. Sakatlıklardan, takım konstantrasyonundan ve her şeyin Rus takımlarının elenmesiyle başladığını söyledi ve ekledi:

”Çok zor bir durum. Aslında maça çok iyi başladık ama cevap verilmesi gereken zor anlarda cevap veremedik. Alba Berlin çok açık atışlar buldu. İkinci çeyreğin bir açıklaması yok. 7 günde 4 maç oynadık. Seyahatlerimiz vardı. Sakatlarımız yeni döndü ve daha maç formunda değiller. Bu yüzden sahadaki savaşma gücünün biraz düşük olduğunu gördük. İkinci yarıda karakter gösterdik. İyi bir dönüş oldu. Bu güzel bir özellikti ama sonunda kötü bir mağlubiyet oldu.

Oyuncuların bu forma ve bu kulüp için daha fazla gururlu oynamalarını, karakter göstermelerini, o savaştıkları anları 40 dakika boyunca göstermelerini beklerdim. Rakibimiz oyun kurmada ve hücumda çok iyiydi. Kaptan dışında hücum silahımız yoktu. Takımı da tek başına onun sırtlamaması gerekirdi.
 
Profesyonel olmak demek, sahada yüzde yüzünüzü hatta daha fazlasını vermek demek kulübünüze. Sadece maçta değil bütün sezon hayatınızın içinde. Bu dinlenmek olabilir, sağlıklı yemek olabilir. Bir oyuncu olarak bütün sorumluluklarınızı saygı ile yerine getirmek anlamında da. Eski bir basketbolcu ve basketbol adamı olarak bakış açım böyledir ve bu şekilde olması gerekir.
 
Aslında her şey Rus takımlarının elenmesiyle başladı. Hepsinin kafasında olan ve her gün konuştuğumuz bir konuydu. Çünkü elimizden alınan bir şey vardı, bir haksızlık vardı. Motive etmek ve onların düşmemesini sağlamak için sürekli konuştuk. Onun üzerine 15 gün seyirci önünde oynamadık. Real maçından beri üst üste 3 maç oynamak varken, evde özgüvenimizi, ritmimizi yakalamak varken, bunları yaşayamadık. Ertelemeler oldu. Üstüne yine sakatlıklarımız oldu. Henry 1 ay, Jan Vesely 3 ay, Barthel çok uzun süre yoktu. Barthel bu sezon evdeki ilk maçını oynadı.

Gerçekten inanılmaz şeyler yaşadık. Bunlar da gerçekler. Bu maçın için hazırdık, ateşliydik. Bir yandan Nando De Colo’nun uzun bir süreçten sonra, ritmini yakaladıktan sonra Baskonia’da sakatlanması… Yine bir plan hazırlıyorsunuz. 7 günde 4 maç oynarken, bir anda bütün durum değişiyor. Tekrar başka bir şey yapmaya çalışıyorsunuz, bu duygusal olarak hepsini çökertiyor. Nando De Colo gerçekten mahvoldu. Çok iyi oynuyordu, maç ritmini yakalamıştı ve tam formdaydı. Olmadı ama. Liderinizi kaybedince tabii ki böyle şeyler zor olabiliyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler