Fenerbahçe Beko playoff mücadelesi verdiği yolda mağlubiyet aldı #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague’de bu akşam Fenerbahçe Beko ile ALBA Berlin erteleme maçında karşı karşıya geldiler.

Fenerbahçe Beko ilk beşi: Jan Vesely, Devin Booker, Melih Mahmutoğlu, Dyshawn Pierre, Pierria Henry

ALBA Berlin ilk beşi: Maodo Lo, Jaleen Smith, Malte Delow, Oscar da Silva, Ben Lammers

Playoff mücadelesini sürdürebilmesi için evinde oynadığı bu maçı kazanmak zorunda olan Fenerbahçe maça çok hızlı başladı. Kısa sürede oyunu kontrol eden taraf olan temsilcimiz mücadelenin açılışını 7-0’lık seriyle yaptı. Ben Lammers ile ilk sayılarını bulan ALBA Berlin skorda geriye düştüğü yerden mola sonrası 5-0 ile geri döndü. Melih Mahmutoğlu’ndan gelen katkılar çok değerliyken rakip takımın top kayıpları ilk çeyreğe damga vurdu.

Yarı sahada organize olmakta çok zorlanan Berlin takımı top kayıplarıyla konsantrasyonunu da kaybederken dış atışlarla beraber toparlanmaya çalıştı. Maçın ilk çeyreği 19-16 skorla geçildi.

İlk periyodun sonunu 6-0’lık seriyle Yovel Zoosman’ın üçlükleriyle geçen ALBA Berlin’de üçlük şov ikinci çeyrekte de devam etti. Maodo Lo isabeti buldu, skorda dengeyi yakaladı ardından maçta ilk kez öne geçti: 20-21. Öne geçmesiyle devamını da getiren Alman temsilci top kayıplarını asiste çevirerek bambaşka bir 10 dakika izletti. İlk dört dakika geride kalırken sadece 2 sayı bulabilen Fenerbahçe kısa sürede çift hanelerle skorda geriye düştü.

Devin Booker ile maçta kalmaya çalışan temsilcimizde Pierria Henry de son bir dakikaya girilirken isabet bulabildi. Çeyrek skoru 8-21 olan ikinci periyodla birlikte devre 27-37 skorla tamamlandı.

İkinci yarının perdesi açılırken bu kez top kayıplarını Fenerbahçe yapmaya başladı. Skorda kısır geçen çeyrekte Dyshawn Pierre çift hanelerde farkı eritmeye çalışsa da Yovel Zoosman birinde kaçırdıysa diğerinde yine attı. Bir ikilik bir üçlük derken fark arttı ama kaptan Melih Mahmutoğlu maçın başında da olduğu gibi üçlüğü yolladı, takımın enerjisini değiştirdi. 10 sayı farkla girilen maçta son çeyreğe de 10 sayı farkla girildi.

Final periyodunda olanlar oldu. Melih Mahmutoğlu sorumluluğu aldı, en kritik anda üçlüğü yolladı ve Fenerbahçe Beko’nun üçlük şovu başladı. Önce kaptan sonra İsmet Akpınar son olarak da Danilo Barthel üçlüğü isabet ettirince salon da ayağa kalktı takım da. Üçlüklere üçlükle karşılık veren ALBA Berlin adeta kaçarken temsilcimiz de onu skorda kovaladı.

Mücadelede son beş dakikalık bölüme 52-60 konuk takım üstünlüğüyle girildi. Fenerbahçe skoru tam yakaladı derken ALBA’nın bulduğu üçlükler yine maçın temposunu düşürdü. Jan Vesely farkı tek farka düşürdü, Jaleen Smith ise zorlanmadan üçlüğü yeniden yolladı.

Rakip takımın üstünlüğüyle girilen son bir dakikada oyunun hakimiyetini elden bırakmayan ALBA Berlin maçın kazananı oldu. Böylecek playoff yolunda kritik bir galibiyet aldı.

Çeyrek skorları:

  1. çeyrek: 19-16
  2. çeyrek: 27-37
  3. çeyrek: 38-48
  4. çeyrek: 57-66

Karşılaşmanın bireysel istatistikleri için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler