Olimpia Milano, Bayern Münih’in sürpriz yapmasına izin vermedi! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘de 30. haftanın erteleme karşılaşmasında Olimpia Milano, evinde Bayern Münih’i konuk etti.

Olimpia Milano ilk beşi: Malcolm Delaney, Shavon Shields, Luigi Datome, Nicolo Melli, Tarczewski

Bayern Münih ilk beşi: Zan Mark Sisko, Nihad Djedovic, Vladimir Lucic, Augustine Rubit, Leon Radosevic

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf, konuk ekip Bayern Münih oldu. Playoff mücadelesinde kritik öneme sahip bu karşılaşmaya savunmada yüksek direnç ile başlayan Bayern Münih, karşılık sayılar sonrasında yakaladığı 7-0’lık seri ile ilk beş dakikayı 4-9 önde kapattı. Ev sahibi Olimpia Milano, çeyreğinilk yarısında sayı üretmekte çok zorlandı ama çeyreğin ikinci yarısında ibre ev onlara döndü. Çeyreğin ikinci yarısında 11-3’lük seri yakalayan Olimpia Milano, çeyreğin başından sonra ilk defa öne geçti. Çeyreğin dengeye gelmesiyle tekrar oyuna ağırlığı koyan Bayern Münih 5-0’lık seri ile tekrar öne geçti ve ilk yarıyı 15-19 önde tamamladı.

İkinci çeyrek kısır başladı. Çeyreğin ilk üç dakikasında Bayern Münih’in bulduğu iki sayı dışında sayı olmadı. Troy Daniels’ın üç sayılık isabetiyle ikinci çeyrekteki ilk sayılarını bulan Olimpia Milano, ilk çeyreğe göre oldukça tutuk başladı. Shavon Shields’ın devreye girmesi ile biraz daha hareketlenen Olimpia Milano, farkı tekrar tek topa indirdi. Playoff mücadelesinde adeta kadar maçına çıkan Bayern Münih, farkın azalmasıyla ritmini arttırdı ve son dört dakikaya girilirken farkı çift hanelere çıkardı. Çeyreğin sonuna doğru ritmini arttıran Olimpia Milano önce farkı tek haneli sayılara indirdi, sonrasında ise farkı tek topa kadar indirdi. Böylece ilk yarıyı 33-36 Bayern Münih üstünlüğünde geçildi.

İkinci çeyreğin sonunda yakaladığı ritmi devam ettiren Olimpia Milanı, ikinci yarıya 7-2’lik seri ile başladı ve uzun bir aradan sonra tekrar öne geçti. İkinci yarıda müthiş bir ritim yakalayan Olimpia Milano, çeyreğin ilk yarısında çeyrek özelinde skoru 16-7’ye getirdi. İkinci çeyreğin sonunda yakaladığı ritmi, ikinci yarıda da devam ettiren ev sahibi Olimpia Milano, geride geldiği çeyrekte farkı açtı ve son çeyreğe 56-50 önde girdi.

Çeyreğin başında bulduğu üç sayılık isabet ile farkı çift hanelerin kıyısına getiren Olimpia Milano, Bayern Münih’in ritim bulmasına engel olamayınca fark bir anda tek topa indi. Bayern Münih’in artan umutlarına dur diyen isim Shavon Shields oldu. Blokladığı topu sayı ile bitiren Shields, farkı yedi sayıya çıkardı. Bayern Münih, yayın gerisinden bulduğu isabetlerle oyunda kalmaya çalışıyor. Üçer üçer saymaya devam eden Bayern Münih, Vladimir Lucic’in bulduğu isabet ile maçın bitimine dört büçük dakika kala farkı bir sayıya kadar indirdi. Lucic’in üçlüğüne cevap aynı şekilde Shields’tan geldi. Son iki daka kala Nicolo Melli’nin aldığı hücum ribaundları ile rakibinin direncini kıran Olimpia Milano, son bir dakikaya girilirken farkı tekrar çift haneli sayıların kıyısına getirdi. Kalan bölümde de oyundaki üstünlüğünü koruyan Olimpia Milano, karşılaşmadan 84-77 galip ayrıldı.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 15-19
  2. Çeyrek: 18-17
  3. Çeyrek: 23-14
  4. Çeyrek: 28-27

Detaylı istatistikler için tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler