Russell Westbrook: ”Lakers’ta yeteneklerimi ortaya koyabilmek için bir fırsat verilmedi!”

Los Angeles Lakers’ta koçluk koltuğu boşalınca Russell Westbrook mikrofonu eline aldı.

Lakers bir süredir beklenen ayrılık haberini dün gece duyurdu. 2020 senesinde şampiyonluk yaşadıkları Koç Frank Vogel ile yolları ayıran Lakers’ta Russell Westbrook düşüncelerini paylaştı. Koçuyla arasındaki kopukluktan sezonun hayal kırıklığı yaratma noktasına gelmesine kadarki bölüme kadar anlattı.

”Dürüst olmak gerekirse bunun şansızlık olduğunu düşünüyorum çünkü daha önce hiçbir koçumla sorun yaşamadım. Benimle sorununun ne olduğundan emin değilim ya da neden olduğundan. Ama neden hiç bağlantı kuramadığımıza gerçekten bir cevap veremem.”

Sadece eski koçuyla arasındaki görünmez bağlar da kopmadı, Lakers ile de birlikte işlerin yürümediğinden bahsetti. Sezon başından beri taraflarca çok fazla eleştirilen Westbrook’un takas döneminde gönderilmemesine de çok fazla karşı çıkan olmuştu.

”Buraya ilk geldiğimde bir takım ve bir organizasyon için yapabildiklerimi ortaya koyabilmek için bir fırsat verilmedi. Kendim olmama fırsat verilmedi.”

”Benimle ilgili çok fazla uydurma hikaye var” diyen Westbrook sürekli bunlar karşısında savaşmak zorunda kalmasından bahsetti: ”Tamam, şimdi bu uydurma hikayeye karşı savaşmalıyım. Şimdi bununla savaşmalıyım. Şimdi buna karşı savaşmalıyım.”

Hakkında çıkan uydurma haberlere bir örnek vermesi istendiğinde de bu soruyu cevapsız bırakmayı tercih etti. Ayrıntılara girmek istemediğini ve kimin neden, ne için yazdığını herkesin bildiğini ima etti.

Lakers ile yola devam edip etmeyeceği büyük merak konusu olan Westbrook’un önümüzdeki sezon için 47 milyon dolarlık oyuncu opsiyonunu kullanıp kullanmayacağı da bilinmiyor: ”Kararı ben vereceğim. Bu yüzden ‘oyuncu seçeneği’ deniyor.”

Russell Westbrook, Lakers forması altında beklenileni veremese de ona göre de Lakers bu yolu kendisi için hiç açamadı. 2021/22 NBA sezonu istatistikleri ise şöyle:

  • 78 karşılaşma
  • 18.5 sayı
  • 7.4 ribaund
  • 7.1 asist

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler