Kayla McBride: ”Bana ve arkadaşlarıma yönelik nefret mesajları atmayı bırakın!”

EuroLeague Women ikincisi olmalarının ardından Fenerbahçeli Kayla McBride bir açıklama metni yayınladı.

Ülkemiz 8-10 Nisan tarihleri arasında EuroLeague Women Final Four’a ev sahipliği yapmıştı. İstanbul’da taraftarı önünde parkeye çıkan Fenerbahçe Safiport finale yükselme başarısı göstermişti. Ancak Sopron Basket karşısında istediğini alamayarak kupayı ikincilikle tamamlamıştı. Turnuvanın üstünden henüz iki gün geçmişti ki Kayla McBride önemli açıklamalar yayınladı.

Kişisel Instagram hesabı üzerinden attığı hikayesi aracılığıyla taraftarlara sesini duyurmak istedi. Final maçının öncesinde birtakım olayların yaşandığını ve kendilerine takınılan tavrı hak etmediklerini söyledi. Taraftarlarda gelen mesajların da korkutucu olduğunu ve herkesten özür dilediğini açıkladı.

”Her şey için gerçekten üzgünüm”

Finali kaybetmelerinin ardından çok üzgün olduğunu söyleyerek açıklamalarına başlayan McBride, ”Prag maçından sonra ben, birkaç takım arkadaşım ve personeller ciddi gıda zehirlenmesi yaşadık” dedi. Şampiyonluk maçından bir gün önce hastanede olduğunu belirten basketbolcu aynı zaman Satou, Alina ve Koç Victor’un da hastanede olduğunu açıkladı.

”Lütfen bana ve takım arkadaşlarıma yönelik nefret mesajları atmayı bırakın. Biz bunu hak etmiyoruz.”

Ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını, parkede taraftarlar için savaştıklarını söyledi ve devam etti: ”Fenerbahçe’nin bu ülke için ne anlama geldiğini biliyoruz ve buna saygı duyuyoruz. Bilinen ve bilinmeyen çok şey var ve saygıdan başka bir şey hak etmiyoruz. Hepiniz için dua ediyorum. Çünkü o mesajlar çok korkunç…

Sopron’u tebrik ediyorum. Harika oyunculara ve çalışan kadrosuna sahip profesyonel bir kulüp. Kariyerime başladığım yer orası ve bunu söylemekten mutluluk duyuyorum.”

29 yaşındaki yıldız final maçında Sopron karşısında 2 sayı, 4 ribaund, 1 asist ile oynamıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler