Türkiye’de 2017/18 sezonunda Galatasaray forması giyen Richard Hendrix, gelecek sezon Japonya basketbol ligi ekiplerinden Osaka Evessa’da oynayacak.

Richard Hendrix geçtiğimiz sezonu Fransa basketbol ligi ekiplerinden Le Mans’da geçirmişti. Le Mans formasıyla ligde maç başına 8.4 sayı ve 5.3 ribaund ortalamaları yakalayan Hendrix, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde de 9.9 sayı ve 6 ribaund ortalamalarıyla oynamıştı.


Makedonya vatandaşlığı da olan ve Makedonya milli takımında oynayan Birleşik Amerikalı 32 yaşındaki pota altı oyuncusu NBA Draft 2008’de ikinci tur, 49. sırada Golden State Warriors tarafından seçilmişti.

Richard Hendrix NBA G League’de Bakersfield Jam ve Dakota Wizards formalarıyla geçirdiği bir sezonun ardından 2009/10 sezonuyla birlikte Avrupa’ya geldi. Hendrix Avrupa’da Granada, Maccabi Tel Aviv, Olimpia Milano, Lokomotiv Kuban, Unicaja Malaga, Herbalife Gran Canaria, Galatasaray ve Le Mans’da oynadı.

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir