Galatasaray Doğa Sigorta’nın başantrenörü Ertuğrul Erdoğan Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Altıncı yabancı transferi için uğraştıklarını söyleyen Ertuğrul Erdoğan, Tai Webster, Yiğit Arslan ve Ege Arar’ın milli takımlarda olması nedeniyle katılımlarının biraz geç olacağını ifade etti.

Ertuğrul Erdoğan ayrıca takımı büyük oranda korumanın avantajını yaşayacaklarını düşündüğünü belirtirken ümidinin geçen sezonki gibi acemi başlangıç yapmayarak sezona hem Türkiye ligi hem de 7DAYS EuroCup’ta hızlı girmek olduğunu söyledi.

Ertuğrul Erdoğan’ın açıklamalarının tamamına haber metninin devamında ulaşabilirsiniz.

“Yarın İtalya’nın Bormio şehrine gideceğiz kamp için, orada 10 günlük bir kampımız olacak. Üç tane hazırlık maçı yapacağız, özellikle Monaco ile oynayacağımız maç çok erken bir maç olacak. Tam kadro değiliz elbette ama önemli olan bu dönemde geçen sene iyi yaptığımız şeyleri devam ettirip eksik yaptıklarımızı düzelterek sistemi biraz daha oturtmak. Bu maçlarda esas amacımız sistemin işleyen, işlemeyen yerlerini görmek. Şu anda üç tane oyuncumuz milli takım kamplarında. Tai Webster, Yeni Zelanda Milli Takımı’nda. Yiğit Arslan ve Ege Arar da A milli takımla beraber. Onların katılımı biraz geç olacak.”

“Altıncı yabancı transferi için uğraşıyoruz. Onunla alakalı çalışmalarımız devam ediyor. Şu ana kadar bize uyan, bizim arzu ettiğimiz oyuncuların başka tekliflere yönelmesi nedeniyle biraz ağırdan alıyoruz ama kadronun büyük bir kısmını bir arada tuttuğumuz için avantajımız da var diye düşünüyorum. Dolayısıyla bu kamptaki amacımız daha çok geçen seneki sistem üzerinden geçebilmek. Bizim için asıl önemli olan İstanbul’da oynayacağımız TÜBAD turnuvası. Orada tam kadroya yakın bir kadroyla oynayacağız.”

“Benim ümidim geçen sezon yaptığımız acemi başlangıcın bu sene tekrar edilmemesi ve hem EuroCup’a hem de Türkiye Ligi’ne daha hızlı girmek. Zorlu bir fikstür var önümüzde, arka arkaya deplasmanların ve içeride zor maçların olduğu bir maç programımız var. Ümit ediyorum ki yine üstüne koyarak, maç maç düşünerek üstesinden geleceğiz.”


Kaynak | galatasaray.org

TrendBasket

TrendBasket, dört yıldır toplamda otuzdan fazla yazar ile Türkiye'nin bağımsız ve yenilikçi basketbol portalı olarak hizmet veriyor.

Website: http://www.trendbasket.net

Bir yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir