Real Madrid’e bir darbe de Kızılyıldız’dan! #EuroLeague

Turkish Airlines EuroLeague‘de 20. haftanın erteleme karşılaşmasında Kızılyıldız, evinde Real Madrid’i konuk etti.

Kızılyıldız ilk beşi: Nate Wolters, Austin Hollins, Dejan Davidovac, Nikola Kalinic, Ognjen Kuzmic

Real Madrid ilk beşi: Nigel William-Goss, Adam Hanga, Alberto Abalde, Guerschon Yabusele, Walter Tavares

Karşılaşmaya iyi başlayan taraf, ev sahibi Kızılyıldız idi. Savunmada ortaya koyduğu sertlik ile Real Madrid’e kolay şansı vermeyen Kızılyıldız, hücumda ise Real Madrid’i oldukça zorladı. Daha çeyreğin yarısına gelmeden faul haklarını dolduran Real Madrid, televizyon molasına 8-5 geride girdi. Mola dönüşünde Kızılyıldız pota altında kamp kuran Real Madrid, üst üste aldığı hücum ribaundlarını bir türlü değerlendiremedi. Yavaş yavaş oyun ritmini yakalayan Real Madrid, Yabusele ve Tavares’in beşer sayısıyla 8-10 öne geçti. Çeyreğin sonuna doğru iki ekipte ritmi arttırıp karşılıklı sayılar bulunca, Kızılyıldız çeyreği 16-15 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe Real Madrid 5-2’lik seri ile başladı. Oldukça sert başlayan ikinci çeyrekte, iki takımda daha çeyreğin ilk üç dakikası bitmeden faul haklarını doldurmanın kıyısına geldiler. İki ekipte yayın gerisinden inanılmaz kötü bir performans sergiliyor. Kızılyıldız yayın gerisinden denediği beş atışta isabet bulamazken, Real Madrid 2/17 gibi inanılmaz bir oran yakaladı. Üçlük sıkıntısını kıran Real Madrid, üst üste bulduğu iki üç sayılık isabetle 24-26 öne geçti ve Kızılyıldız’a mola aldırdı.

Kızılyıldız’ın ilk üçlüğü ikinci çeyreğin bitimine üç buçuk dakika kala kullandığı yedinci denemede Nate Wolters ile geldi. Bu sefer üst üste sayılar bulan taraf ev sahibi Kızılyıldız oldu ve 5-0’lık seri ile Real Madrid’e mola aldırdı. Moladan dönüşte de ritmini bozmayan Kızılyıldız, 6-2’lik seri ile Real Madrid koçu Pablo Laso’ya bir kez daha mola aldırdı. Çeyreğin ikinci yarısında 11-2’lik seri Real Madrid’i çaresiz bırak Kızılyıldız, ilk yarıyı 35-28 önde tamamladı.

Üçüncü çeyrek oldukça kısır başladı. İlk iki dakikasında Real Madrid 4-0’lık seri üretirken, Kızılyıldız’ın ilk sayıları ilk iki dakikanın sonunda Nikola Kalinic ile serbest atış çizgisinden geldi. 4-0’lık seri sonrasında 7-2’lik seri yakalayan Kızılyıldız, 42-34 ile molaya önde gitti. Moladan dönüşte uzun sonra hücum ritim yakalayan Real Madrid, savunmada da sertliği arttırdı ve 6-0’lık seri ile farkı tek topa indirdi. Seriyi 8-0’a çıkaran Real Madrid, son saniyede yaptığı faulün kurbanı oldu ve son çeyreğe 43-42 geride girdi.

Son çeyreğe etkili başlayan taraf ev sahibi Kızılyıldız oldu. İlk iki dakikada 7-3’lük seri yakalayan Kızılyıldız, skoru 50-45’e getirdi. Savunmada sertliği faul ile arttıran Kızılyıldız, ilk dört dakika sonunda faul haklarını doldurdu. Son dört dakikaya girilirken yedi sayı farkla geride olan Real Madrid’in imdatına Sergio Llull ve Alberto Abalde’nin üç sayılık isabetleri yetişti ve farkı bir sayıya inmesi ile ev sahibi mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşünde 6-0’lık müthiş seri yakalayan Kızılyıldız, son bir dakikaya girilirken farkı yedi sayıya kadar çıkardı. Son anları nefes kesen mücadele de kazanan taraf, 65-62 ile Kızılyıldız oldu.

Çeyrek sonuçları:

  1. Çeyrek: 16-15
  2. Çeyrek: 19-13
  3. Çeyrek: 8-14
  4. Çeyrek: 22-20

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler