Partizan, Maccabi Tel Aviv’e kendi salonunu teklif etti

Partizan, Turkish Airlines EuroLeague’deki rakiplerinden Maccabi Tel Aviv’e cömert bir davette bulundu.

İsrail’de yaşanan olaylar sebebiyle Maccabi Tel Aviv’in bu hafta oynayacağı maçın Euroleague Basketball tarafından ertelenmesi sonrasında Partizan cephesinden açıklama geldi. Sırp ekibi, gerektiği takdirde sahasını Maccabi Tel Aviv’e açmaya hazır olduğunu duyurdu.

Kulüp Başkanı Ostoja Mijailovic’in imzasıyla yayımlanan duyuru metninde şu sözlere yer verildi:

“Bu üzücü anlarda Partizan adına Maccabi Tel Aviv’e ve tüm İsrail halkına en derin başsağlığı dileklerimi sunuyorum. 

Partizan’ın, ihtiyacı olduğu takdirde zor zamanlardan geçen Maccabi’ye geçici bir yuva sunmaya hazır olduğunu samimi bir arkadaş olarak söylemek istiyorum.

Tüm yaşananlara rağmen sporcuların faaliyetlerine devam etmeleri, kulüplerini ve ülkelerini en iyi şekilde temsil etmeleri gerekiyor. Onların rolleri, karanlık günlerde halk için parlak bir nokta olmaktır.

Kulüp, ülkesi dışında maç oynamak durumunda kalırsa Partizan; bir antrenman salonu, konaklama ve maçların oynanması için bir salon sağlamaya hazır durumda. 

Ne yazık ki biz, tarihimiz boyunca deplasmanda oynamak zorunda kaldığımız birçok durum yaşadık. Bunlardan ötürü ortak tarihimizdeki tüm ortak anlara istinaden bir dostluk ve şükran göstergesi olarak sizi ağırlamaya hazırız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlgili Haberler